Районна газета

ВИКОНАННЯ ЗАВДАНЬ У СФЕРІ СОЦІАЛЬНОГО ЗАХИСТУ ЗА 2019 РІК

Інформація про підсумки роботи Управління соціального захисту населення Білопільської районної державної адміністрації щодо виконання завдань у сфері соціального захисту за 2019 рік та завдання на 2020 рік

Протягом 2019 року Управління соціального захисту населення спрямовувало свою діяльність на виконання завдань щодо реалізації державної політики у сфері соціального захисту населення.

Виплата різних видів державних допомог, надання пільг, субсидій та компенсацій здійснюється за 52-ма бюджетними програмами, в тому числі: 31 програма фінансується за рахунок коштів державного бюджету, 8 програм – за рахунок коштів обласного бюджету, 13 – за рахунок районного бюджету.

Загальний обсяг видатків на реалізацію всіх бюджетних програм соціального захисту за 2019 рік склав 158 млн. гривень ( у 2018 році обсяг видатків склав 213 млн.гривень).

У 2019 році Управлінням призначено та виплачено різних видів державної допомоги на загальну суму 79,4 млн. гривень, що на 3,8 млн. гривень більше ніж у 2018 році. Таку допомогу в районі щомісяця отримували 4,2 тис. сімей.

Важливим напрямком у діяльності Управління є соціальний захист сімей шляхом надання житлових субсидій.

В районі налічується 16571 домогосподарство. Кількість сімей, які звернулися за призначенням житлових субсидій у 2019 році становить 11226. Нараховано субсидій на оплату житлово-комунальних послуг 6447 домогосподарствам, на придбання твердого пічного побутового палива та скрапленого газу– 829 домогосподарствам.

Всього за 2019 рік нараховано субсидій на загальну суму 52,5 млн. гривень, виплачено- 60,7 млн. гривень (з урахуванням заборгованості 2018 року), в тому числі:

- на відшкодування витрат підприємствам-надавачам послуг за надані житлово-комунальні послуги нараховано-   30,0 млн. грн.. виплачено – 43,4 млн. гривень;

- субсидії населенню в грошовій готівковій формі нараховано - 20,1 млн. грн., виплачено – 14,8 млн. гривень, (5,4 млн.гривень нараховано у грудні, а буде виплачено у січні 2020 року);

- на придбання твердого пічного палива та скрапленого газу готівкою нараховано - 2,4 млн. гривень, виплачено – 2,5 млн. гривень.)

Станом на 01.01.2020 рокуна обліку в Єдиному державному автоматизованому реєстрі осіб, які мають право на пільги по Білопільському району перебуває 14114 осіб, із них 5063 особи мають право на пільги на житлово-комунальні послуги.

З 1 жовтня 2019 року запроваджено надання пільг на оплату житлово-комунальних послуг у грошовій готівковій та безготівковій формі.

За жовтень-грудень 2019 року Управлінням нараховано пільгу у грошовій формі 2244 особам на загальну суму 3,3 млн. гривень, в тому числі 51 особі - у готівковій формі.

Протягом 2019 року нараховано пільг на тверде паливо та скраплений газ в готівковій формі 302 особам на загальну суму 524,2 тис. гривень.

На відшкодування витрат підприємствам-надавачам послуг за надані житлово-комунальні послуги нараховано та виплачено – 7,2 млн. гривень.

Заборгованість відсутня.

Станом на 01.01.2020 року на обліку в Управлінні соціального захисту населення  перебувають 452 учасники бойових дій із числа учасників АТО (ООС), з них 11 – мають статус особи з інвалідністю внаслідок війни та 15 осіб мають статус члена сім’ї загиблого військовослужбовця.

Управлінням проводиться значна робота щодо соціальної підтримки учасників АТО (ООС) та їх сімей, а саме:

- виплачено за рахунок коштів державного бюджету грошову компенсацію для придбання житла матері загиблого учасника ООС;

- 7 учасників АТО (ООС) отримали професію водія автотранспортних засобів за категоріями «В», «С» та «Д»;

- 8учасників АТО (ООС) пройшли санаторно-курортне лікування та психологічну реабілітацію;

- 114 сімей отримали грошову компенсацію на придбання твердого палива на загальну суму 364,8 тис. гривень за рахунок коштів обласного бюджету.

За рахунок коштів районного бюджету 99 учасникам АТО (ООС) надана матеріальна допомога на загальну суму 161,5 тис. гривень.

Зокрема:

- надано одноразову допомогу 3 постраждалим учасникам АТО(ООС) та матеріальну допомогу на дороговартісне лікування 5 учасникам АТО(ООС) на загальну суму 90,0 тис.грн.;

- виплачено матеріальну допомогу непрацюючим військовозобов’язаним та резервістам, призваним на навчальні збори. У 2019 році цю допомогу отримала 21-а особа на загальну суму 27,6 тис. гривень;

- виплачено одноразову матеріальну допомогу 38 особам, які виявили бажання проходити військову службу за контрактом на загальну суму 19,0 тис. гривень;

- 37 учасникам АТО (ООС), які перебувають у складних життєвих обставинах, виплачено одноразову матеріальну допомогу на загальну суму 34,9 тис. гривень.

 

Одним із пріорітетних напрямків роботи Управління є соціальний захист осіб з інвалідністю.

В районі проживає 2029 осіб з інвалідністю.

Протягом 2019 році 844 особи з інвалідністю забезпечені технічними засобами реабілітації на загальну суму 1млн. 998 тис. гривень.

Проведена виплата компенсації на бензин, ремонт, технічне обслуговування та на транспортне обслуговування  автомобілів 24 особам на загальну суму 4,8тис. грн.

Виплачена компенсація за невикористану путівку 13 особам з інвалідністю внаслідок війни на суму 6,2 тис. грн.

Відповідно до бюджетної програми «Реабілітація дітей з інвалідністю внаслідок дитячого церебрального паралічу» було оздоровлено 4 дітей з інвалідністю внаслідок ДЦП.

Санаторно-курортне  лікуванням пройшли 8 осіб з інвалідністю.

У 2019 році 90 особам виплачено матеріальну допомогу на лікування за рахунок коштів депутатів обласної та районної ради в сумі 502,1 тис. гривень.

Оформлено документи та направлено 18 одиноких непрацездатних осіб на влаштування до будинків-інтернатів області.

На обліку в Управлінні соціального захисту населення перебуває 342 внутрішньо переміщені особи, із них 87-ми виплачується щомісячна адресна допомога для покриття витрат на проживання та оплату житлово-комунальних послуг. Всього виплачено 1,7млн гривень.

Управлінням здійснювалась перевірка пенсійних справ та особових рахунків в Білопільському об’єднаному управлінні Пенсійного фонду України Сумської області. Перевірено 2009 справ, з них: 392 - нові пенсійні справи, 728- перерахованих пенсій, 889 -  виплат допомоги на поховання.

Державними соціальними інспекторами проведено перевірку матеріально-побутових умов 6240 сімей, які звернулися за призначенням субсидії та державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям. Під час перевірки достовірності даних, зазначених у деклараціях про доходи та майно, виявлено 75 випадків подання неповної або недостовірної інформації. До державного бюджету повернуто кошти в сумі 130,6 тис.гривень.

В «Українському державному центрі «Молода гвардія» м. Одеса та Міжнародному дитячому центрі «Артек» м. Київ оздоровлено 20 дітей пільгової категорії, в тому числі 16 - безкоштовно.

Протягом 2019 року спеціалістами Управління проводилася широка інформаційно-роз’яснювальна робота. Зокрема, у засобах масової інформації опубліковано 235 матеріалів з питань соціального захисту.

З метою інформування населення за місцем проживання проведено 33 виїзди «мобільного соціального офісу».

Завдання на 2020 рік

1. Забезпечити своєчасне призначення та виплату усіх видів державної соціальної допомоги, пільг, субсидій та компенсацій.

2. Посилити інформаційно-роз’яснювальну роботу в засобах масової інформації з питань надання усіх видів соціальної допомоги, компенсацій, порядку оформлення пільг та субсидій на оплату ЖКП у грошовій формі.

3. Налагодити співпрацю з новоутвореними Білопільською міською та Річківською сільською радами об’єднаних територіальних громад з питань надання якісних послуг у сфері соціального захисту.

4. Спільно з виконкомами сільських, селищних та міських рад продовжувати роботу щодо соціальної підтримки учасників АТО (ООС) та їх сімей.

Начальник управління                                             Іван СІДЕНКО