Районна газета

ДО ВІДОМА ПІЛЬГОВИКІВ!

Постановою Кабінету Міністрів України від 17.04.2019 № 373 «Деякі питання надання житлових субсидій та пільг на оплату житлово-комунальних послуг у грошовій формі»  із 1 жовтня 2019 року запроваджена виплата нарахованих пільг у грошовій формі.

Паралельно функціонують дві форми надання пільг: готівкова та безготівкова за вибором пільговика.

Пільги у безготівковій формі призначаються усім пільговикам в автоматичному режимі та АТ «Ощадбанк» здійснює переказ коштів на рахунки підприємств-надавачів житлово-комунальних послуг.

Пільги у готівковій формі призначаються усім бажаючим на підставі  особисто  поданих заяв.

Пільговики, які бажають отримувати пільги в готівковій формі повинні податизаяву в якій зазначити спосіб отримання готівки (реквізити особового рахунку пільговика, відкритого в уповноваженому банку, або через виплатні об’єкти АТ «Укрпошта»).

Пільговики, яким надається пільга у готівковій формі, забов’язані сплачувати щомісяця вартість спожитої послуги.

У разі отримання Управлінням соціального захисту населення від підприємств-надавачів житлово-комунальних послуг інформації про наявність понад  два місяці (на дату надання такої інформації) заборгованості з оплати послуг, сума якої перевищує 20 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (340 гривень), у пільговиків, які отримують пільги у грошовій готівковій формі, виплата пільги з наступного опалювального (неопалювального) сезону здійснюватиметься  у безготівковій формі.

Пільговики зобов’язані повідомляти Управління соціального захисту населення про зміну всіх обставин, які впливають на надання пільг.

Сума пільг, виплачені надміру внаслідок зловживань з боку пільговика, на вимогу управління соціального захисту населення повертається пільговиком до державного бюджету.

 До 15 травня 2020 року пільговикам, які вирішили отримувати пільги у  готівковій формі через поштові відділення АТ «Укрпошта»  необхідно звернутися до міських, сільських, селищних рад та подати заяву.