Районна газета

СОЦІАЛЬНА ПІДТРИМКА УЧАСНИКІВ АНТИТЕРОРИСТИЧНОЇ ОПЕРАЦІЇ ТА ЧЛЕНІВ ЇХ СІМЕЙ

Одним з пріоритетних напрямків у роботі управління соціального захисту населення Білопільської районної державної адміністрації є соціальний захист учасників антитерористичної операції, членів їх сімей та членів сімей загиблих військовослужбовців

Станом на 01.01.2018 року на обліку в Управлінні соціального захисту населення перебуває 396 учасників бойових дій із числа учасників антитерористичної операції, з них 2 – мають статус інваліда війни. В районі проживає 13 сімей загиблих військовослужбовців під час проведення антитерористичної операції.

Розпорядженням голови Білопільської районної державної адміністрації від 10.11.2015 року № 299-ОД створено Координаційну раду з питань надання допомоги учасникам АТО та членам їх сімей.

У 2017 році проведено 8 засідань Координаційної ради, на яких були розглянуті актуальні питання щодо соціальної підтримки учасників АТО та їх сімей.

Учасникам АТО та членам їх сімей, а також членам сімей загиблих учасників АТО надаються пільги на житлово-комунальні послуги. Зокрема, учасники бойових дій користуються 75-відсотковою знижкою на оплату за житлово-комунальні послуги. У 2017 році 85 учасників АТО та 4 сім’ї загиблих учасників АТО отримали пільгу на придбання твердого палива і скрапленого газу у готівкової формі.

Протягом 2017 року на підтримку учасників АТО спрямовувалися кошти державного, обласного, районного та місцевих бюджетів.

Зокрема, за рахунок коштів державного бюджету в районі були реалізовані наступні програми:

  1. Забезпечення житлом членів сімей загиблих військовослужбовців з числа учасників АТО.
  2. Соціальна та професійна адаптація.
  3. Санаторно-курортне лікування.

На виконання державної програми щодо забезпечення житлом сімей  загиблих військовослужбовців із числа учасників АТО у 2017 році виплачено грошову компенсацію за належні для отримання жилі приміщення 2 сім’ям загиблих учасників АТО на загальну суму 1,1 млн. гривень.

Реалізація програми соціальної та професійної адаптації у минулому році дала можливість отримати нову професію водія за категоріями «Д», «С», «СЕ» 6 учасникам АТО. На виконання бюджетної програми було використано 27,1 тис. грн..

Санаторно-курортне лікування пройшли 15 учасників бойових дій з числа учасників АТО на загальну суму 94,5 тис. грн..

У 2017 році Сумська обласна рада затвердила комплексну програму соціального захисту населення на 2017-2021 роки. Одним з напрямків програми є комплекс заходів, що передбачають фінансову, соціальну, психологічну підтримку, сприяння вирішенню соціально-побутових проблем, вшанування пам’яті загиблих воїнів, спрямованих на соціальну підтримку учасників АТО та членів їх сімей.

Відповідно до обласної програми 117 сімей учасників АТО забезпечено твердим паливом на загальну суму 291,5 тис. грн.. З них: 32 родини були забезпечені дровами на суму 79,0 тис. грн., 85 сімей отримали грошову компенсацію готівкою на придбання твердого палива на загальну суму 212,5 тис. грн..

Також з обласного бюджету у 2017 році 4 сім’ї загиблих учасників АТО отримали відшкодування за встановлення пам’ятників та облаштування місць поховання загиблих учасників АТО на загальну суму 48,0 тис. грн..

Заходи щодо соціальної підтримки учасників АТО та членів сімей загиблих військовослужбовців передбачено і в районній програмі соціального захисту населення на 2017-2018 роки.

За кошти районного  бюджету надано грошову допомогу сім’ї загиблого учасника АТО, постраждалим та учасникам АТО, які потребували тривалого дороговартісного лікування на загальну суму 130,0 тис. грн..

Крім державних гарантій учасникам АТО надається допомога за рахунок коштів бюджетів міських, селищних і сільських рад. У кожній раді розроблені та діють місцеві програми соціальної підтримки учасників АТО.

За 2017 рік з бюджету міських, селищних, сільських рад та Миколаївської ОТГ 286 учасникам АТО та членам їх сімей надано матеріальну допомогу на загальну суму 597,7 тис. грн.

Зокрема, Миколаївською ОТГ затверджено програму підтримки учасників АТО та членів їх сімей, якою передбачено надання матеріальної допомоги на загальну суму 259,0 тис. грн. За 2017 рік надано допомогу 87 учасникам АТО та членам сімей загиблих військовослужбовців на загальну суму 208,0 тис. грн. Так, щомісяця членам сімей загиблих учасників АТО, які проживають на території Миколаївської ОТГ, виплачується грошова допомога у сумі по 300 грн. на кожну особу.

При Управлінні соціального захисту населення діє Центр по наданню допомоги учасникам АТО та їх сім’ям.

Основними завданнями Центру є:

- соціальна підтримка учасників антитерористичної операції та членів їх сімей;

- прийняття звернень з питань надання допомоги учасникам АТО та членам їх сімей;

- питання координації і здійснення системного контролю надання допомоги учасникам АТО та членам їх сімей;

- вивчення потреб учасників АТО та членів їх сімей;

- проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи з питань надання допомоги учасникам АТО та членам їх сімей.

Робота щодо соціальної підтримки учасників антитерористичної операції та членів їх сімей Управлінням соціального захисту населення буде продовжена і у 2018 році.

В разі необхідності можна звернутися до Центру по наданню допомоги учасникам АТО та їх сім’ям за адресою м. Білопілля, вул. Сумська,9, каб. № 17 (тел.7-10-53).