Районна газета

ВАС ЗВІЛЬНИЛИ, ВІДПРАВИЛИ У НЕОПЛАЧУВАНУ ВІДПУСТКУ?

За місяць карантину кількість безробітних в Україні значно зросла. То що роботи, якщо Вас звільнили у зв’язку з карантином?

Як завжди Ви маєте вибір:

І. Звернутися до центру зайнятості за допомогою по безробіттю та паралельно шукати роботу. Нагадаю, що на період карантину обслуговування громадян (зокрема, прийом осіб, які шукають роботу та зареєстрованих безробітних), здійснюється дистанційно будь-якими засобами комунікації (телефонний зв’язок, електронні засоби тощо). Щодо пошуку роботи в період карантину можливо звучить надто цинічно, але така ймовірність все ж таки існує.

АЛІМЕНТНИЙ ДОГОВІР

Бажаєте отримувати аліменти, але не хочете йти до суду? Є інший варіант вирішення спору щодо утримання спільних дітей - укладення "аліментного договору" або договору між батьками про сплату аліментів на дитину.

Скористатися цим інструментом можна лише в тому випадку, коли батьки здатні дійти згоди з кожного пункту договору. Сторони можуть передбачити в ньому будь-які положення щодо забезпечення та виховання дитини, які чітко не регулюються законодавством, але вимагають обов’язкового узгодження батьків.

ДІТИ ХОЧУТЬ ЇСТИ, НЕЗВАЖАЮЧИ НА КОРОНОВІРУС!

Карантин не є підставою для звільнення від обов’язку сплачувати аліменти на утримання своїх дітей. Про це повідомляє Білопільське бюро правової допомоги.

Варто зауважити, що режим карантину не позбавляє обов’язку недобросовісних батьків щодо сплати аліментів. Так, у разі виникнення заборгованості з вини особи, яка зобов’язана сплачувати аліменти за рішенням суду або за домовленістю між батьками. Більше того, у разі заборгованості зі сплати аліментів понад чотири місяці до платника аліментів можуть бути встановлені обмеження щодо виїзду за межі України, керування транспортними засобами, користування зброєю, права полювання. А у випадку ухилення від сплати аліментів понад 6 місяців можлива й кримінальна відповідальність аж до обмеження волі на строк до двох років. У період тимчасових карантинних обмежень усі примусові заходи теж застосовуються.

ТАЄМНИЦЯ ПРО СТАН ЗДОРОВ’Я.

У нашій країні склалась ситуація, коли люди не довіряють одне одному, що призводить до паніки та погіршення взаємовідносин між людьми.

Медична таємниця – це не приховування інформації від пацієнта. Навпаки – пацієнт має право знати про всі аспекти своєї хвороби, варіанти лікування, можливі ризики тощо. Медична таємниця – це збереження в таємниці від інших людей відомостей, які за правом належать лише конкретному пацієнтові.