Районна газета

ВІДПУСТКА ДЛЯ ДОГЛЯДУ ЗА ДИТИНОЮ НЕ СКАСОВУЄТЬСЯ!

Останнім часом в ЗМІ з’явилася інформація щодо виплати компенсації за послуги няні з 2019 року

Постало питання чи не спричинить це скасування відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку (декретної відпустки). У зв’язку з цим вважаємо за необхідне надати роз'яснення.

Почнемо з того, що відпустку скасовано не буде. Відповідно до чинного Закону «Про відпустки» жінка має право на відпустку у зв’язку з вагітністю та пологами та на відпустку для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку. Дана відпустка може бути використана повністю або частинами також батьком дитини, бабою, дідом чи іншими родичами, які фактично доглядають за дитиною, або особою, яка усиновила чи взяла під опіку дитину, одним із прийомних батьків чи батьків-вихователів. За бажанням жінки або родичів у період перебування їх у відпустці для догляду за дитиною вони можуть працювати на умовах неповного робочого часу або вдома.

Однак, починаючи з 1 січня згідно з ініціативою уряду батькам почнуть відшкодовувати послуги з догляду за дитиною до трьох років. Компенсація становитиме прожитковий мінімум на дітей віком до шести років, встановлений станом на 1 січня відповідного року і виплачуватиметься на умовах співфінансування з різних бюджетів.

Відповідно до оприлюдненого Мінсоцполітики законопроекту, передбачається, що компенсація за послугу «муніципальна няня» буде здійснюватися у вигляді податкової знижки, яка надаватиметься одному з батьків дитини, платнику податку.

Передбачається, що батьки наймають няню офіційно, самостійно обираючи фахівця і визначаючи умови контролю її роботи.

Головний спеціаліст відділу

«Білопільське бюро правової допомоги»                                                                               Аліна ОЛЬХОВИК