Районна газета

«СОЦІАЛЬНО – ПРАВОВА ШКОЛА АКТИВНОГО ГРОМАДЯНИНА»

Легендарний американський підприємець і винахідник Стівен Джобс сказав: «Ті божевільні, хто вважають, що можуть змінити світ, в решті решт його змінюють». Мова - про невпинних активістів

Так, другого травня стартувало відкриття Проекту ГО «Сумське громадське коло» у партнерстві з Сумським місцевим центром із надання безоплатної вторинної правової допомоги за фінансової підтримки міжнародного фонду «Відродження» під назвою «Правова освіта – підвищення спроможності місцевих громад».

За проектом стартує відкриття одразу двох шкіл: Школи правової освіти – для посадових осіб органів державної влади та місцевого самоврядування та Школи параюристів – для активних громадських радників.

Громади мають розуміти, які переваги для них має децентралізація і вміти скористатися ними, на цьому наголосила голова громадської організації «Сумське громадське коло» Ніна Чернявська під час урочистого відкриття  проекту.

Проект «Правова освіта – підвищення спроможності місцевих громад», спрямований на підвищення рівня усвідомлення громадськими організаціями і громадянами нових можливостей соціального розвитку при створенні та функціонуванні об’єднаних територіальних громад.

«Рівень правової культури нашої країни не можна назвати високим. Зупиніть людину на вулиці і запитайте у неї, що таке право і як воно працює або як має працювати, – відповідь якщо і буде, то, найімовірніше, дуже коротка, – говорить директор Сумського місцевого центру вторинної правової допомоги Валентина Трошечко. – А річ у тім, що не можна вести мову про підвищення рівня правової культури, не розвиваючи рівень культури загальної. Правова культура не залежить від права, жодні закони не зможуть підняти її рівень шляхом декларування окремих норм. Правова культура не випливає із законів, вона випливає із життя. Процес її становлення характеризується набуттям певних культурно-правових цінностей, сформованих національною часово-просторовою дійсністю. Саме тому проект спрямований на поінформованість особи/громади, формування юридично зрілої особи/громади, формування уміння користуватися правовими інструментами (законами та іншими актами) у практичній діяльності та в житті в цілому».

Занепад сільських територій – явище в світі не поодиноке, багато країн успішно побороли збитковість сільських господарств завдяки створенню дорадчих служб, які навчають мешканців сільських територій правовим, економічним та передовим аграрним технологіям, – розповів представник ГО «ДАР» Сергій Саєнко. Підтримка дорадчої діяльності у розвинутих країнах світу є одним із найважливіших інструментів стимулювання розвитку сільських територій: економічного зростання, підвищення рівня добробуту сільського населення, боротьби з бідністю, усунення соціальних негараздів, раціонального використання природних ресурсів.

З другого по четверте травня включно на базі Сумського національного аграрного університету проводився тренінговий курс "Соціально-правова школа активного громадянина". В якому прийняли участь представники Білопільського, Путивльського, Краснопільського та Конотопського районів.

Головними напрямками "Соціально-правової школи активного громадянина" є:

  1. Нова відповідальність та нові виклики ОТГ.
  2. Комунікація з громадськістю.
  3. Менеджмент громадських ініціатив.
  4. Право та юридичні можливості ОТГ.

Після змістовних та цікавих тренінгів учасники поїхали додому зі знаннями та домашнім завданням.

На останок потрібно зазначити, що відкриття в кожному селі, в кожній громаді консультаційних пунктів, де громадяни отримають правові та соціальні консультації; підготовка агентів правових змін, які зможуть надавати первинну правову допомогу; формування знань і вироблення практичних навичок застосування правових норм є важливим сьогодні

Відповідно до Проекту «Правова освіта – підвищення спроможності місцевих громад» відбудеться створення майданчиків правової освіти громадян на базі бібліотек, клубів, шкіл у об’єднаних громадах Сумського, Краснопільського, Путивльського, Білопільського районів та міста Сум.