Районна газета

ДІТИ ХОЧУТЬ ЇСТИ, НЕЗВАЖАЮЧИ НА КОРОНОВІРУС!

Карантин не є підставою для звільнення від обов’язку сплачувати аліменти на утримання своїх дітей. Про це повідомляє Білопільське бюро правової допомоги.

Варто зауважити, що режим карантину не позбавляє обов’язку недобросовісних батьків щодо сплати аліментів. Так, у разі виникнення заборгованості з вини особи, яка зобов’язана сплачувати аліменти за рішенням суду або за домовленістю між батьками. Більше того, у разі заборгованості зі сплати аліментів понад чотири місяці до платника аліментів можуть бути встановлені обмеження щодо виїзду за межі України, керування транспортними засобами, користування зброєю, права полювання. А у випадку ухилення від сплати аліментів понад 6 місяців можлива й кримінальна відповідальність аж до обмеження волі на строк до двох років. У період тимчасових карантинних обмежень усі примусові заходи теж застосовуються.

Враховуючи, що під час карантину зросла кількість звільнень та змін в істотних умовах праці у вигляді зменшення розміру заробітної плати та відправлення працівників у відпустку за власний рахунок, у платників аліментів з’явилися підстави для звільнення від відповідальності. Платник аліментів може звернутися до суду із позовом про звільнення від сплати заборгованості, якщо на це будуть обґрунтовані обставини, що мають істотне значення. Також, передбачена можливість збільшення або зменшення розміру аліментів за рішенням суду за позовом платника або одержувача аліментів у разі зміни матеріального або сімейного стану когось із них.

Таким чином, пандемія коронавірусної хвороби не є підставою для припинення зобов’язань зі сплати аліментів, але може бути підставою для перегляду їх розміру, а також звільнення від відповідальності за невиконання відповідного обов’язку.

 

Білопільське бюро правової допомоги