Районна газета

ДЕРЖЕНЕРГОЕФЕКТИВНОСТІ РОЗРОБИЛО ПРОЕКТ РІШЕННЯ УРЯДУ ПРО ВИДІЛЕННЯ ДОДАТКОВИХ КОШТІВ У 2016 РОЦІ НА ВІДШКОДУВАННЯ ЗА КРЕДИТАМИ НА ЕНЕРГОЕФЕКТИВНІ МАТЕРІАЛИ ТА ОБЛАДНАННЯ

Це пов’язано з активною участю населення України в Урядовій програмі з енергоефективності, особливо у 2016 році

З метою задоволення попиту на Урядову програму з енергоефективності у державному бюджеті на цей рік передбачено 893,8 мільйона гривень на відшкодування за «теплими» кредитами, що втричі більше суми 2015 року.

Держенергоефективності провело активну роботу із органами місцевої влади для залучення коштів місцевих бюджетів на програму утеплення. На поточний час прийнято 172 місцеві програми співфінансування. У результаті, лише за шість місяців цього року українцями вже залучено майже 954 млн. грн. на утеплення. При цьому, найбільше коштів, 907 млн. грн., залучено саме на придбання енергоефективних матеріалів та обладнання, на яке надається відшкодування у розмірі 30% від суми залучених коштів, а для субсидіантів – 70%.                

У 2016 році за січень-травень Агентством вже відшкодовано за Урядовою програмою з енергоефективності 386 млн. грн., з яких 368,98 млн. грн. компенсовано тим, хто оформив «теплі» кредити саме на енергоефективні матеріали та обладнання.

За попередніми розрахунками, наявного залишку державних коштів за напрямом «придбання енергоефективних матеріалів та обладнання з 30%-вим розміром відшкодування» вистачить для виплати компенсацій за кредитами, виданими до 5 липня цього року. У зв’язку з цим, з 6 липня банками тимчасово припинено видачу «теплих» кредитів лише за цим напрямом.

Водночас інформуємо, що усі кредити, оформлені до 5 липня за цим напрямом, підлягають відшкодуванню з державного бюджету!

З метою забезпечення подальшої реалізації програми за напрямом «придбання енергоефективних матеріалів та обладнання з 30%-вим розміром відшкодування» та задоволення попиту з боку населення, Держенергоефективності вже розробило відповідний проект рішення Уряду про виділення додаткових коштів на 2016 рік на відшкодування за кредитами на енергоефективні матеріали та обладнання та направило його на погодження до Мінфіну та Мінекономрозвитку.

Держенергоефективності надалі оперативно інформуватиме населення щодо стану реалізації програми.

Водночас повідомляємо, що інші напрямки програми утеплення працюють:

-  20% відшкодування для фізичних осіб на придбання «негазових» котлів(70%  для отримувачів субсидій);

-  40% відшкодування для ОСББ, ЖБК на придбання енергоефективних матеріалів та обладнання(70% – для отримувачів субсидій).

За детальною інформацією щодо участі в Урядовій програмі з енергоефективності просимо звертатися до спеціалізованого Call-центру Держенергоефективності за тел.: (044) 296-71-60, 292-32-57 та e-mail:  Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра. , Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра. ,  Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра. .