Районна газета

ЮРІЙ ГЕДЕРИМ: «ВЛАДА РАЙОНУ МАКСИМАЛЬНО НАЛАШТОВАНА НА СПІВПРАЦЮ»

Таке переконання висловив голова райдержадміністрації під час зустрічі з представниками районних осередків політичних партій та громадських організацій у рамках виконання завдань Президента України Віктора ЯНУКОВИЧА щодо розвитку громадянського суспільства та залучення громадськості до формування та реалізації державної та регіональної політики

«Такі зустрічі дуже важливі. Це можливість обговорити нагальні проблемні питання району, напрацювати шляхи їх вирішення, визначити кроки спільної роботи», - зазначив на початку зустрічі очільник району.

Юрій Гедерим наголосив на тому, що нині влада працює прозоро й чесно, і на виконання доручень Президента України, залучає до державних справ громадськість, ретельно вивчаючи  її думку. Саме люди вирішують долю того чи іншого нововведення в країні.

«Ось і сьогодні ми з вами зібралися для того, щоб обговорити важливі державні реформи: Концепцію реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади, реформування галузі системи охорони здоров’я», - повідомив Юрій Гедерим.

Про основні положення Концепції розповів голова районної ради Василь КУБРАК. Посадовець ознайомив присутніх із тими завданнями, які несе в собі Концепція та запропонував присутнім підтримати основні її положення.

Представники громадських організацій району висловили свої побажання, зауваження й загалом підтримали проект Концепції.

Особливо бурхливе обговорення визвало у присутніх питання «укрупнення» територіальних громад.

На що Юрій Гедерим запевнив, що примусового об’єднання територій  не буде: «Президент України неодноразово наголошував на тому, що об’єднання територіальних громад буде відбуватися на добровільних засадах. «Укрупнення» дозволить підвищити прибутковість бюджетів,  отримати додаткові ресурси для вирішення соціальних завдань і проблем розвитку».

Керівник району повідомив, що сьогодні на Білопільщині проводиться активна роз’яснювальна робота з цього питання у всіх населених пунктах: «Ми вивчаємо думку жителів та враховуємо всі пропозиції та зауваження».

Далі про реформування галузі системи охорони здоров’я розповів головний лікар комунального закладу Білопільської районної ради «Білопільська центральна районна лікарня» Андрій ХОМ’ЯК.

«Реформа медичної галузі передбачає покращення доступності, своєчасності та якості надання медичної допомоги, особливо жителям сільської місцевості. Сьогодні покращилось фінансування закладів охорони здоров’я, розташованих у сільській місцевості, сформовано мережу закладів, що надають первинну медико-санітарну допомогу, забезпечується пацієнту оперативний, якісний, належний доступ до лікаря загальної практики сімейної медицини. Цілодобову  екстрену медичну допомогу у районні надає відділення екстреної швидкої медичної допомоги комунального закладу Сумської обласної ради «Сумський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф», яке складається з бригад у Ворожбі, Жовтневому, Улянівці, Річках, Вирах та двох – у Білопіллі», - повідомив посадовець.

За його словами, за останні два роки, у центральну лікарню придбано п’ять нових автомобілів швидкої допомоги, п’ять сучасних комп’ютерів. Зараз у закладі функціонує сучасний цифровий флюорографічний апарат, новий електрокардіограф, встановлений цифровий рентгенівський комплекс. 

Вирішено питання укомплектування всіх фельдшерських та  фельдшерсько-акушерських пунктів медичними кадрами, фельдшерами та акушерками. Усе це сприяє покращенню рівня доступності, своєчасності та якості медичної допомоги.

На виконання указу Президента України в районі триває реорганізація сільських дільничних лікарень в амбулаторії загальної практики сімейної медицини.

«Сьогодні у районі забезпечуються всі необхідні умови для того, щоб наші жителі отримували якісні медичні послуги незалежно від місця проживання», - підсумував Андрій Хом’як.

Представники громадських організацій та політичних партій поставили керівництву питання, які їх хвилюють, та спільно розглянули шляхи їх вирішення.

На завершення Юрій Гедерим подякував всім за відверте обговорення питань та пообіцяв, що всі зауваження та пропозиції будуть вивчені та враховані.

«Дуже корисно проводити зустрічі саме в такому форматі, адже сьогодні влада була максимально наближена до громадськості. Для гармонічного розвитку району ми повинні співпрацювати. Чекаю від вас нових пропозицій та ініціатив».