Районна газета

КОНСТРУКТИВНА СПІВПРАЦЯ З СУБ’ЄКТАМИ ПОДАННЯ ВІДОМОСТЕЙ ПРО ВИБОРЦІВ – ЗАПОРУКА УСПІХУ

Керівник апарату Білопільської районної державної адміністрації Юрій ВАСИЛЬЧЕНКО провів нараду з суб’єктами подання відомостей про виборців з питання підведення підсумків роботи щодо виконання норм Закону України «Про Державний реєстр виборців» у 2013 році.

На нараді проведено детальний аналіз показників роботи за 2013 рік, обговорені проблемні питання, які виникають у відповідних органів, закладів, установ   при підготовці відомостей про виборців для періодичного поновлення Державного реєстру виборців та шляхи їх вирішення.

Функціонування Державного реєстру виборців відбувається в постійному режимі як під час виборчих процесів, так і в період між виборами.  Відповідно до Закону України «Про Державний реєстр виборців» щомісяця до відділу ведення Реєстру в порядку періодичного поновлення надходять та опрацьовуються відомості про громадян України, яким виповниться 18 років, про  виборців, які змінили місце проживання, прізвище, ім’я, по-батькові, які померли, які визнані недієздатними або нездатними постійно самостійно пересуватися тощо. Крім того, постійно  проводиться уточнення відомостей Реєстру, яке здійснюється шляхом взаємодії з виборцями, або шляхом звернення до органів, закладів, установ, зазначених у Законі.

Пріоритетним завданням на 2014 рік залишається забезпечення суб’єктами подання якісних  відомостей про виборців, що дасть змогу підвищити якість персональних даних Державного реєстру виборців,  а відтак і якість списків виборців.