Районна газета

ВСТУПИВ В ДІЮ ЗАКОН УКРАЇНИ «ПРО ЗАПОБІГАННЯ КОРУПЦІЇ»

26 квітня 2015 року вступив в дію Закон України «Про запобігання корупції», який визначає правові та організаційні засади функціонування системи запобігання корупції в Україні

Даним Законом регламентовано створення та здійснення діяльності нового центрального органу виконавчої влади зі спеціальним статусом, який забезпечить формування та реалізацію державної антикорупційної політики - Національного агентства з питань запобігання корупції.

Визначено основні напрями фомування та реалізації антикорупційної політики держави. Основним документом якої є розроблена Національним агентством Антикорупційна стратегія на основі якої державними органами приймаються антикорупційні програми.

Вводиться ряд обов’язкових для виконання норм направлених на запобігання корупційним та пов’язаних з корупцією правопорушень, таких як:

обмеження щодо використання службових повноважень чи свого становища;

обмеження щодо одержання подарунків. Зокрема визначено дії осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування та прирівняних до них осіб у разі надходження пропозиції щодо неправомірної вигоди або подарунка;

обмеження щодо сумісництва та суміщення з іншими видами діяльності;

обмеження після припинення діяльності, пов’язаної з виконанням функцій держави, місцевого самоврядування;

обмеження спільної роботи близьких осіб.

Законом визначено заходи щодо попередження та врегулювання конфлікту інтересів, вимоги до поведінки осіб та правила етичної поведінки також визначено механізми та правила щодо усунення наслідків корупційних правопорушень.