Районна газета

ВОЛОДИМИР ВЕРЕЩАГІН: «ФОРМАЛЬНИЙ РОЗГЛЯД ЗВЕРНЕНЬ ГРОМАДЯН НЕ ДОПУСТИМИЙ»

На це звернув увагу посадових осіб голова Білопільської районної державної адміністрації Володимир ВЕРЕЩАГІН в ході розгляду на засіданні колегії заходів щодо забезпечення реалізації та гарантії права громадян на звернення до органів державної влади, органів місцевого самоврядування в І півріччі 2017 року

«Упродовж І півріччя 2017 року до райдержадміністрації надійшло 96 звернень громадян , що на 27 звернень менше, ніж в І півріччі 2016 року, в яких піднято 103 питання. Із них 84 (81,5,%) вирішено позитивно, по іншим – надані вмотивовані  роз’яснення», - повідомила начальник відділу документообігу та роботи зі зверненнями громадян апарату райдержадміністрації Наталія САДОВА.

Із 96 звернень – 49 (51%)- надійшло на особистих прийомах до керівництва Білопільської районної державної адміністрації, 47 (48,%)- письмові звернення.

Через Державні установи «Урядовий контактний центр» та «Сумський обласний контактний центр» надійшло 102 повідомлення громадян( 291- в 2016), з яких 72 (70,2%) – вирішено позитивно.

Найчастіше громадяни у своїх зверненнях порушували питання соціального захисту – 40,9%; комунального господарства, благоустрою та транспорту–26,7%, аграрної політики та земельних відносин – 7,5 % та інші.

Жителів району найчастіше турбують питання призначення субсидій, пільг, оформлення різного виду соціальних допомог, перерахунок їх розміру, виплата готівки на тверде паливо та надання матеріальної допомоги.

За звітний період надійшло 7 колективних звернень громадян, що на 16 менше в порівнянні з 2016 роком.

«Головою райдержадміністрації започатковано нову форму прийому громадян за місцем проживання. Під час робочих поїздок в населених пунктах району – голова, заступники та керівники структурних підрозділів райдержадміністрації відвідують сім’ї загиблих учасників бойових дій в зоні АТО та вирішують їх питання. В звітному періоді особисто головою райдержадміністрації відвідано всі сім’ї загиблих учасників АТО. Надана натуральна, матеріальна допомога, вирішено ряд соціально-побутових питань», - зазначила Наталія Садова.

Особлива та першочергова увага приділяється зверненням учасникам бойових дій в зоні антитерористичної операції та членам сімей загиблих, які розглядаються особисто головою райдержадміністрації та знаходяться на контролі. В звітному періоді надійшло 9 звернень, піднято 9 питань, з яких 8 вирішено позитивно по 1 надані роз’яснення. Надана матеріальна допомога 6- учасникам АТО та членам сімей на загальну суму 30 тис.грн., 1- надана допомога у виділенні земельної ділянки під ОСГ, 1- допомога в лікуванні, 1- отримання довідки на соціальну стипендію.

Відповідно до районної програми підтримки жителів району 34 особам надана матеріальна допомога на загальну суму –29150 гривень.

Забезпечено роботу «мобільних соціальних офісів» у найвіддаленіших населених пунктах району з залученням всіх соціальних служб. За звітний період здійснено 11 виїздів «мобільних соціальних офісів», на яких прийнято 156 громадян.

Спеціалістами відділу правового забезпечення, взаємодії з правоохоронними органами, оборонної та мобілізаційної роботи апарату райдержадміністрації 21 особі надана безоплатна первинна правова допомога.

«Пріоритетними завданнями в подальшій роботі зі зверненнями громадян має бути вжиття заходів стосовно підвищення відповідальності посадових осіб за якість і ефективність роботи зі зверненнями громадян, недопущення формального ставлення до їх розгляду, посилення уваги до проблем громадян, що потребують соціального захисту та підтримки», - резюмував виступ очільник району.

За результатами обговорення питання порядку денного, в якому взяли участь директор Білопільського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Алла ЛУСТЕНКО та начальник управління соціального захисту населення райдержадміністрації Іван СІДЕНКО, членами колегії прийняті відповідні протокольні доручення.