Районна газета

ДО УВАГИ ВОДОКОРИСТУВАЧІВ!

Клевенське міжрайонне управління водного господарства звертається до водокористувачів, насамперед до підприємств та організацій житлово-комунального господарства, суб’єктів господарювання, які надають послуги з централізованого водопостачання (та /або водовідведення), сільськогосподарських та промислових підприємств, що здійснюють водозабір з підземних чи поверхневих джерел, та до орендарів водних об’єктів щодо обов'язкової необхідності отримання дозволу на спеціальне водокористування та щодо своєчасності продовження дії дозволу. З 22 березня 2019 року дозвіл на спеціальне водокористування можна отримати (анулювати) он-лайн через портал електронних послуг e-services.davr.gov.ua (інформаційна система «Портал е-послуг Державного агентства водних ресурсів України») за умови подачі заяви в електронному вигляді. Отримання дозволу в паперовій формі продовжує здійснюватись через Центр надання адміністративних послуг у м.Суми по вул.Горького,21.

Спеціальне водокористування –що це і кого стосується?

Згідно зі статтею 48 Водного кодексу України:

Спеціальне водокористування - це забір води з водних об'єктів із застосуванням споруд або технічних пристроїв, використання води та скидання забруднюючих речовин у водні об'єкти, включаючи забір води та скидання забруднюючих речовин із зворотними водами із застосуванням каналів.

Спеціальне водокористування здійснюється юридичними і фізичними особами насамперед для задоволення питних потреб населення, а також для господарсько-побутових, лікувальних, оздоровчих, сільськогосподарських, промислових, транспортних, енергетичних, рибогосподарських (у тому числі для цілей аквакультури) та інших державних і громадських потреб.

Отримання дозволу є обов’язковим для тих, хто використовує воду в об’ємі від 5 кубічних метрів на добу.

Як отримати?

Для одержання дозволу на спеціальне водокористування водокористувач звертається в Центр надання адміністративних послуг із заявою (затвердженою наказом Мінприроди від 12 квітня 2018 року № 116, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 7 травня 2018 р. за № 567/32019), до якої додаються:

 

 • обґрунтування потреби у воді з помісячним нормативним розрахунком водокористування і водовідведення (затверджено наказом Мінприроди від 23.06.2017 № 234, зареєстрованим у Мін'юсті 21.07.2017 за №№ 887/30755-888/30756);
 • опис та схема місць забору води та скиду зворотних вод;
 • нормативи гранично допустимого скидання (гдс) забруднюючих речовин у водні об’єкти із зворотними водами (з розрахунком на кожний випуск (скид) окремо);
 • затверджені індивідуальні технологічні нормативи використання питної води (для підприємств та організацій житлово-комунального господарства, суб’єктів господарювання, які надають послуги з централізованого водопостачання та/або водовідведення);
 • копія правовстановлюючих документів на водні об’єкти (для орендарів водних об’єктів).

 

Відповідно до статті 49 Водного кодексу України подання заяви та відповідних  документів (пакет документів такий самий як і для отримання через ЦНАП) про одержання (анулювання) дозволу на спеціальне водокористування, а також видача (відмова у видачі) цього дозволу може здійснюватись в електронній формі.

Інформаційна система «Портал е-послуг Державного агентства водних ресурсів України» (https://e-services.davr.gov.ua) працює у режимі он-лайн та є доступною усім користувачам мережі Інтернет, які пройшли процедуру ідентифікації та автентифікації на Порталі із використанням інтегрованої системи електронної ідентифікації id.gov.ua(за електронним цифровим підписом, або за BankID, або за MobileID).

Видача або надання відмови у видачі дозволу на спеціальне водокористування здійснюється протягом 30 календарних днів з дня надходження заяви та документів, необхідних для видачі дозволу.

Які переваги отримання дозволу через «портал е-послуг» https://e-services.davr.gov.ua?

Процес отримання дозволу на спецводокористування став значно простішим, адже тепер його можна отримати повністю в електронний спосіб. Для цього достатньо натиснути кнопку «отримати» та заповнити відповідні інтерактивні форми.

Завдяки електронному сервісу можна:

 • зекономити час;
 • забезпечити більшу прозорість процессу розгляду заявки;
 • уникнути помилок у заяві завдяки автоматичному розрахунку та наявності онлайн-довідників;
 • покращити співпрацю з проектними організаціями, надавши їм дистанційний доступ до заявки.

Адміністративний збір – безоплатно.

Строк надання послуги - 30 календарних днів з дня надходження заяви та документів, необхідних для видачі дозволу.

 

Підстави для відмови

 • Подання неповного пакета документів, необхідних для одержання дозволу, згідно з визначеним переліком;
 • Виявлення в документах, поданих суб’єктом господарювання або фізичною особою, недостовірних відомостей, невідповідності вимогам законів та прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів, довгостроковим прогнозам водогосподарських балансів;
 • Негативний висновок центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері геологічного вивчення та раціонального використання надр, чи центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері охорони здоров’я, про можливість здійснення спеціального водокористування (ст.49 Водного кодексу).

 

Більш детальну інформація щодо отримання дозволу на спеціальне водокористування можна отримати у відділі ведення водного кадастру та моніторингу вод Регіонального офісу водних ресурсів у Сумській області в м.Суми по вул. Герасима Кондратьєва, 27 та за тел. 77-03-99.