Районна газета

ДЕРЖАВНА ПІДТРИМКА ГАЛУЗІ ТВАРИННИЦТВА

Спільним наказом Міністерства аграрної політики та продовольства  України та Міністерства фінансів України від 25.02.2013 року № 129/324 затверджено  паспорт бюджетної програми на 2013 рік по КПКВК 2801540 „Державна підтримка  галузі тваринництва” по спеціальному фонду державного бюджету.

Державна підтримка галузі тваринництва на 2013 рік була передбачена за такими напрямками:

  • спеціальна бюджетна дотація фізичним особам за утримання та збереження молодняка великої рогатої худоби;
  • бюджетна дотація фізичним особам, фізичним особам-членам виробничих або обслуговуючих сільськогосподарських кооперативів, а також фермерським господарствам за вирощені та продані на забій і переробку суб’єктам господарювання, які мають власні (орендовані) потужності для забою тварин молодняка великої рогатої худоби та свині (крім свиноматок та кнурів);
  • спеціалізована бюджетна дотація за корів м’ясного напрямку продуктивності;
  • часткове відшкодування вартості будівництва та реконструкції  підприємств з виробництва комбікормів для тваринництва та птахівництва;
  • часткове відшкодування вартості закуплених племінних телиць, нетелів та корів молочного, м’ясного та комбінованого напрямку продуктивності;
  • часткове відшкодування витрат на закупівлю установки індивідуального доїння;
  • погашення кредиторської заборгованості, зареєстрованої в органах Державного казначейства служби.

Порядок отримання зазначеної державної підтримки передбачений Постановою Кабінету Міністрів України від 02 березня 2011 року № 246 (зі змінами).

Через управління агропромислового розвитку Білопільської райдержадміністрації здійснювалося фінансування за такими напрямками програми:

  • виплата фізичним особам часткового відшкодування витрат за придбання вітчизняної установки індивідуального доїння;
  • бюджетна дотація фізичним особам, фізичним особам-членам виробничих або обслуговуючих сільськогосподарських кооперативів, а також фермерським господарствам за вирощені та продані на забій і переробку суб’єктам господарювання, які мають власні (орендовані) потужності для забою тварин, молодняка великої рогатої худоби та свиней (крім свиноматок та кнурів);
  • спеціальна бюджетна дотація фізичним особам за утримання та збереження молодняка великої рогатої худоби;

За  2013 рік зазначеними  програмами  скористалися 847 фізичних  осіб,  з  них 829 громадян  подали  документи  на  отримання  дотації  за  збереження  та  утримання  молодняка  ВРХ  на  загальну  суму  657,500 тис.грн.  На  даний  час   246  чоловік  отримали  кошти  в  сумі  202,750 тис.грн. Зареєстровано кредиторську заборгованість в органах Державної казначейської служби на суму 454,750 тис. грн.

На відшкодування установки індивідуального доїння у 2013 році до управління агропромислового розвитку подали пакети документів 14 фізичних осіб на суму 56,250 тис. грн, виплачено 1 фізичній особі 4,8 тис. грн. Зареєстровано кредиторську заборгованість в органах Державної казначейської служби на суму 51,450 тис. грн.

З початку року за вирощену і продану на забій худобу нараховано дотації 4 фізичним особам на суму 10,665 тис. грн., виплачено – 1 особі 1,110 тис. грн. Зареєстровано кредиторську заборгованість в органах Державної казначейської служби 9,550 тис. грн.