Районна газета

ПИТАННЯ №1 – ПРОВЕДЕННЯ КОМПЛЕКСУ ВЕСНЯНО-ПОЛЬОВИХ РОБІТ

Про стан підготовки господарств  району до проведення комплексу весняно-польових робіт на засіданні колегії райдержадміністрації доповідав начальник управління агропромислового розвитку Білопільської районної державної адміністрації Іван МІСЮРА.

«Весняна посівна кампанія є найвідповідальнішим періодом робіт у сільськогосподарському виробництві, тому знаходиться не лише на постійному контролі, а й викликає підвищену зацікавленість суспільства. Серед багатьох невідкладних завдань, котрі сьогодні стоять перед агропромисловим комплексом  району, безперечно, на перший план виходять питання, пов'язані з підготовкою та проведенням весняно-польових робіт», - наголосила виконуючий обов’язки голови Білопільської районної державної адміністрації Віта КОРНІЄНКО.                     

«Планом соціально-економічного розвитку агропромислового комплексу району на 2014 рік передбачено довести валове виробництво зерна до 318 тис. тонн. Це планується отримати за рахунок посіву 46,2 тис. га зернових культур. Із загальної площі зернових - 17 тис. га становлять озимі зернові, що були посіяні під урожай 2014 року. Отже, ярих зернових залишається 29,2 тис. га, з яких 23,4 тис. га - кукурудза. Посівна площа ячменю складе 3,6 тис. га, вівса та ярої пшениці - 438 та 591 га відповідно. Не залишаються поза увагою і круп’яні культури. Гречки планується посіяти в сільськогосподарських підприємствах району 1тис. га, проса - 70 га. Площа посіву сої в порівнянні з минулим роком збільшується на 3,4 тис. га і становитиме 12,3 тис. га, ріпаку-3,2 тис. га. В 2014 році планується зменшити посівні площі соняшнику на 3,4 тис. га. Адже відомо про негативний вплив цієї культури на родючість грунтів, тому ми вважаємо, що для нашого району в структурі посівних площ соняшнику не повинно бути більше 10-12 %.», - зазначив Іван Місюра.                                                                               

За розрахунками для сільськогосподарських підприємств району на проведення всього комплексу весняних польових робіт необхідно 100,9 млн. грн. коштів, з яких 82,6 млн. грн. складуть матеріальні витрати: добрива, насіння, ПММ, засоби захисту рослин, запчастини. Основними джерелами фінансового забезпечення посівної є власні кошти та комерційні кредити (під майбутній урожай). Банківських кредитів планують використати 1,6 млн. грн.

Цьогорічні погодні умови дали змогу сільгосптоваровиробникам розпочати підживлення озимих в ІІІ декаді лютого. Підживлено озимих зернових на площі 14,7 тис. га, що складає 87 % від посіву, в тому числі 14,5 тис. га озимої пшениці, 139 га жита, 103 га озимого ячменю. Озимого ріпаку підживлено на площі 2,3 тис. га – 92 відсотка. В цьому році роботи по підготовці грунту під посів ярих в господарствах району розпочалися на місяць раніше ніж у минулому році. На сьогодні підготовлено грунту під посів ярих культур на площі 500 гектар, боронування озимих проведено на площі 1550 гектар, багаторічних трав – 700 гектар.

Посіви озимих знаходяться в доброму стані - 62%, в задовільному - 38%.

Загальна потреба в насінні зернових колосових і зернобобових культур становить 1114 тонн. Господарствами засипано 1120 тонни кондиційного насіння, що становить 100 % до потреби. Проводиться робота щодо придбання насіння кукурудзи, сої, соняшнику, ярого ріпаку.

Для проведення комплексу весняних польових робіт необхідно близько 9,2 тис. тонн мінеральних добрив. Господарствами придбано 9,4 тис. тонн (102%). Засобами захисту рослин господарства забезпечені на 100 %.

Забезпеченість господарств паливно-мастильними матеріалами становить 83% з 1010 тонн придбано 837 тонн, бензину - з 148 тонн - 132 тонни. Робота з придбання пального продовжується.

На сьогодні відремонтовано ґрунтообробну й посівну техніку, яка буде задіяна в польових роботах поточного року. Для досягнення сучасних агротехнологічних вимог постійно закуповується потужна високопродуктивна техніка вітчизняного та іноземного виробництва. З початку року придбано техніки на суму 1,5 млн. гривень.

На завершення Віта Корнієнко побажала всім господарствам успішного проведення весняно-польових робіт, доброго настрою та гарної погоди.