Районна газета

ВИКОНАННЯ ПРОГРАМИ РОЗВИТКУ АГРОПРОМИСЛОВОГО КОМПЛЕКСУ БІЛОПІЛЬСЬКОГО РАЙОНУ НА ПЕРІОД ДО 2015 РОКУ РОЗГЛЯДАЛОСЯ НА АПАРАТНІЙ НАРАДІ

«Робота управління агропромислового розвитку райдержадміністрації повинна бути спрямована на виконання пріоритетних напрямків Програми розвитку агропромислового комплексу Білопільського району на період до 2015 року», - наголосив голова Білопільської районної державної адміністрації Юрій Гедерим під час апаратної наради.

«Згідно Програми розвитку агропромислового комплексу Білопільського району на період до 2015 року пріоритетними напрямками визначені: продовольча безпека, розвиток сільських територій, рослинництво, тваринництво та харчова промисловість», зазначив начальник управління агропромислового розвитку райдержадміністрації Іван МІСЮРА.

Найбільш важливим стратегічним продуктом, який є індикатором загального рівня життя населення регіону та визначає його продовольчу безпеку, є обсяги виробництва продовольчого зерна. Для нашого району обсяг формування запасів продовольчого зерна складає 4330 тонн, з них 3350 тонн пшениці та 980 тонн жита. Станом на 1 вересня 2013 року в районі сформовано запас продовольчого зерна для регіональних потреб в кількості 4330 тонн.

Важливим питанням продовольчої безпеки району є питання виробництва картоплі та овочів. Обсяги виробництва цієї продукції в районі перевищують як потребу в споживанні, так і фонд споживання населенням району. Так при потребі споживання населенням району картоплі 5,2 тис. тонн, її прогнозоване виробництво складе 85,6 тис. тонн, овочів – при потребі 8,6 тис. тонн, виробництво складе 15,7 тис. тонн.

Фактичні обсяги споживання населенням району м’яса у забійній вазі складають 3,7 тис. тонн, молока – 18,3 тис. тонн, яєць – 15,1 млн. штук, що повністю забезпечує потребу в споживанні даної продукції.

Уже шостий рік поспіль у нашому районі практикується робота укладення угод про соціально-економічне співробітництво з орендарями землі по сільських радах. Усього на цей  рік укладено соцугод на суму 1 млн. 639 тис. гривень. Всього ж на розвиток сільських територій лише за 8 місяців поточного року виділено 2 млн. 071 тис. гривень. Найбільше коштів витрачено на ремонт доріг, відновлення вуличного освітлення, ремонт закладів культури, освіти, медицини.  

Постійний ріст обсягів виробництва рослинницької продукції, насамперед зернової галузі, вимагає будівництва нових елеваторів, збільшення потужностей приймально-сушильних комплексів. Так, в цьому році валовий збір ранніх зернових склав 95,7 тис. тонн (+ 13,4 тис. тонн до 2012 року) при середній урожайності 43,4 ц/га (+6,4 ц/га до 2012 року). В цілому ж виробництво зерна по сільськогосподарським підприємствам очікується на рівні 217 тис. тонн.

Станом на 01.09.2013 року в агропромисловий комплекс району залучено 98 млн. грн., з яких 95 млн. грн. капіталовкладень спрямовано в сільське господарство. Тільки на технічне переоснащення машинно-тракторного парку господарствами району направлено 32,6 млн. грн..

В переробну та харчову промисловість в 2013 році вкладено 3 млн. грн..

За 8 місяців 2013 року вироблено молока 5877 тонн, що на 52 тонни більше відповідного періоду минулого року, реалізовано м’яса всіх видів 468 тонн (+13 тонн до 2012 року), отримано 4,1 млн. шт. яєць (+0,6 млн. шт.).