Районна газета

ПІДПРИЄМНИЦТВО БІЛОПІЛЬЩИНИ РОЗВИВАЄТЬСЯ РІЗНОПЛАНОВО

Про виконання Програми «Підтримки малого та середнього підприємництва у Білопільському районі на 2013-2014 роки» та завдань і доручень Президента України Віктора Януковича розповідає начальник економічного розвитку і торгівлі райдержадміністрації Ганна АНДРІЙЧУК

Рік у рік підприємництво на території району стає все вагомішим, а успіхи підприємців дають усі підстави позитивно оцінити їхню роботу. Сьогодні на території району діє 75 малих підприємств, зареєстровано 1481 фізичну особу-підприємця. Торговельне обслуговування здійснюють 347 закладів торгівлі. Розвинена і сфера ресторанного господарства. Усього налічується 47 підприємств харчування, з них 21 - у сільській місцевості.

Не залишаються жителі району й без побутового обслуговування. 71 підприємство (з яких 10 – на селі) надає такі послуги.

Підприємництво Білопільщини розвивається різнопланово. Тобто підприємці не лише купують і перепродують різноманітну продукцію, а виробляють її, як, наприклад, Улянівська пекарня, ТОВ «Білопільська пекарня», ФОП М.І. Любич, ФОП В.Б. Друзєв, ФОП С.І. Зуєв.

Останнім часом активно розвиваються не лише сектор економіки – підприємницька діяльність, а й умови праці. На сьогодні продовжується впорядкування території Білопільського базару, де побудовані нові торгові павільйони, відкрито сучасний торговельний центр «Вир», у якому розміщено 74 торговельні точки і 4 побутові заклади.

Підприємці району – активні учасники різноманітних виставок-ярмарків, де реалізовують та демонструють свою продукцію. На цьогорічному Миропільському ярмарку реалізувати свою продукцію мали змогу Улянівська хлібопекарня та ТОВ «Білопільська пекарня». На виставці «Агро-Сумщина 2013» місцеві виробники, такі як Білопільська філія ДП «Укрліктрави», ФОП «Коваленко», СВК «Сумщина», ТОВ «Ворожба». Приємно зазначити, що продукція місцевих виробників користується великим попитом і за межами району.

У відділі економічного розвитку і торгівлі райдержадміністрації працює гаряча лінія для підприємців та населення, ведуть прийом громадян, що дає можливість оперативно реагувати на їхні скарги та заяви, надавати консультативну допомогу, роз’яснення щодо ведення бізнесу, щоб уникнути правопорушень. Аби залучити до підприємницької діяльності безробітних, а також незахищені верстви населення, районний центр зайнятості проводить навчальні семінари-тренінги, охочим започаткувати власну справу видає одноразові допомоги.