Районна газета

ПРО ОПЛАТУ КОМУНАЛЬНИХ ПОСЛУГ У РАЗІ ПРИЗНАЧЕННЯ ЖИТЛОВОЇ СУБСИДІЇ

До Управління соціального захисту населення надходять численні звернення громадян з питання як сплачувати за житлово-комунальні послуги у разі надання їм житлової субсидії

У зв’язку зі змінами у Положенні про порядок призначення житлових субсидій, які затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 17.10.2018 № 841 та які вступили в дію з 1 жовтня поточного року змінився порядок оплати житлово-комунальних послуг у разі призначення житлової субсидії.

Відповідно до пункту 18 Положення громадяни, яким призначено житлову субсидію, зобов’язані щомісячно сплачувати обов’язкову частку платежу. У разі коли вартість фактично використаної послуги менша, ніж обов’язкова частка витрат на оплату цієї послуги, громадяни сплачують лише вартість фактично спожитої послуги.

Для прикладу, якщо розмір обов’язкового платежу за певну послугу становить 200 гривень на місяць, але домогосподарство реально спожило її на 120 гривень, сплаті підлягає фактичний обсяг споживання, тобто, 120 гривень.

Сума житлової субсидії, яка не використана домогосподарством внаслідок економії зараховується на наступні розрахункові періоди протягом сезону, в якому призначено субсидію, як оплата таких послуг.

Олена Гриценко, начальник відділу грошових виплат і компенсацій