Районна газета

БЕЗ МІСТОБУДІВНОЇ ДОКУМЕНТАЦІЇ ГРОМАДИ РИЗИКУЮТЬ ЗАЛИШИТИСЬ БЕЗ ІНВЕСТИЦІЙ, А ОТЖЕ І БЕЗ ПОДАЛЬШОГО РОЗВИТКУ

На цьому наголошував заступник голови облдержадміністрації Микола ПОДОПРИГОРА під час відеоселекторної наради

«Відсутність містобудівної документації позбавляє Сумщину багатьох проектів з розбудови інфраструктури, – на цьому наголосив Микола Подопригора і звернувся до учасників наради -голів райдержадміністрацій. –  Потрібно працювати з головами громад».

Протягом тривалого часу облдержадміністрація проводить роботу щодо приведення містобудівної документації міст та районів до вимог чинного законодавства. Наразі лише Буринський район виконав розпорядження голови облдержадміністрації та має документи, які відповідають вимогам містобудівного законодавства.

За словами начальника управління містобудування та архітектури облдержадміністрації Олега КРИВЦОВА, території усіх районів області забезпечені картографічною основою для виконання подальших робіт з розроблення схем планування територій.

Основний етап робіт з розроблення Схеми планування території району завершено у Буринському, Великописарівському, Глухівському, Конотопському, Липоводолинському, Путивльському, Роменському, Середино-Будському, Сумському, Шосткинському, Ямпільському районах.

Не укладено договір на виконання робіт з розроблення Схеми планування території району у Білопільському, Кролевецькому. Лебединському, Недригайлівському, Охтирському та Тростянецькому районах.

Олег Кривцов повідомив що Генеральний план населеного пункту має розроблятися на підставі Схеми планування території району щодо узгодження меж. При розробці містобудівної документації населеного пункту, як правило, простежується бажання збільшити межі населеного пункту. А збільшення меж населеного пункту має відповідати схемі планування території району, щоб не відбувався конфлікт інтересів щодо земельних ділянок.

У разі невідповідності Генерального плану і його конфігурації Схемі планування району, а вони часто не відповідають, бо застарілі, ці питання потрібно буде врегульовувати в судовому порядку.

Тож керівники облдержадміністрації, звертаючись до учасників наради, черговий раз наголошували, що органи влади на місцях повинні нарешті усвідомити необхідність та важливість вирішення цієї проблеми, адже від наявності оновленої містобудівної документації, за великим рахунком, залежить подальший розвиток всіх населених пунктів області.