Районна газета

ЗА 4 РОКИ ДОХОДИ МІСЦЕВИХ БЮДЖЕТІВ ЗРОСЛИ В 3,3 РАЗИ, - ВОЛОДИМИР ГРОЙСМАН

На сьогодні в Україні вже утворено 876 об'єднаних територіальних громад (ОТГ), зміцнюється їх фінансова незалежність.За 2018 рік надходження до місцевих бюджетів до попереднього року зросли на 21,9%, а за чотири роки – збільшилися в 3,3 рази

«Децентралізація – один з найважливіших пріоритетів. Але сьогодні тільки 68% українців живуть в умовах нових можливостей. Наше завдання – аби 100% людей мали можливості й доступ до існуючих переваг реформи. Подивіться, кошти місцевих бюджетів (завдяки децентралізації) зросли в 3,3 рази», –  наголошує Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман.

Глава Уряду також відмітив, що, окрім можливостей децентралізації, Кабінет Міністрів минулого року запровадив додаткові програми підтримки регіонів. Загалом у розвиток регіонів вкладено понад 37 млрд. гривень. Сфери інвестування – дороги, соціально-економічний розвиток територій, проекти Фонду регіонального розвитку, місцева медицина, інфраструктура громад, АПК і Нова українська школа.

Володимир Гройсман додав, що розвиток економіки і збільшення надходжень до бюджету – результат роботи Уряду із створення сприятливих умов для розвитку бізнесу. Кабінет Міністрів скасував більше 760 застарілих нормативів, які заважали підприємцям і створювали підґрунтя для корупції, за підтримки Верховної Ради удосконалив закон «маски-шоу стоп».

Результатом цих зусиль став реальний розвиток бізнесу: за 9 місяців 2018 р. капітальні інвестиції  порівняно з аналогічним періодом 2017 р. зросли на 19,9%, експорт збільшився на 10% (до $53,8 мільярдів), за минулий рік збудовано і реконструйовано 957 виробничих об’єктів.