Районна газета

НА СУМЩИНІ БУДУТЬ СТВОРЕНІ ЦЕНТРИ БЕЗПЕКИ ГРОМАД СУЧАСНОГО ЗРАЗКА

Під час засідання робочої групи з питань створення «Центрів безпеки громад» заступник голови облдержадміністрації Іван БОРШОШ презентував перший цілісний проект такого Центру, що розроблений в Україні з урахуванням специфіки прикордонних територій

Проект планують реалізувати в Краснопільській та Недригайлівській громадах Сумської області.

«Сьогодні подібних центрів безпеки громад, які би складалися з 5 компонентів (екстрена допомога, поліція, державна служба надзвичайних ситуацій, рятувальні загони і система відеонагляду та реагування на кризові ситуації) в Україні немає», – зазначив заступник голови облдержадміністрації.

Вартість реалізації проекту – 12 мільйонів гривень. Загалом, громади розраховують зробити проект 2-х річним та планують подати його на підтримку ДФРР. Зі своїх місцевих бюджетів громади планують виділити на проект 10% від необхідної суми. Також вони розраховують на підтримку проекту іноземними та вітчизняними донорами та іншими державними програмами.

Ще одна громада Сумщини – Буринська міська ОТГ – також зацікавилась проектом будівництва «Центру безпеки громад» і наразі вивчає всі документи та можливість створення такого Центру, розповів присутній на засіданні заступник голови Буринської міської ОТГ Сергій ЧЕРЕДНИК.

До наступного засідання робочої групи, яке відбудеться у вівторок 26 грудня, усі потенційні учасники проекту мають надати Мінрегіону матрицю потреб для створення двох зазначених Центрів. Матриця детально продемонструє, що є в наявності у громад, і в чому є потреба.

Участь у засіданні взяли усі учасники реалізації проекту: представники управління із запобігання НС управління ДСНС у Сумській області, Головного управління Національної поліції в Сумській області, Департаменту цивільного захисту населення облдержадміністрації та директор Сумського Центру розвитку місцевого самоврядування Олександр ХОРУЖЕНКО.