Районна газета

НА ЗАСІДАННЯ КОЛЕГІЇ РОЗГЛЯНУЛИ ПІДСУМКИ ВИКОНАННЯ ПРОГРАМИ ЕКОНОМІЧНОГО І СОЦІАЛЬНОГО РОЗВИТКУ РАЙОНУ ЗА 2018 РІК

В ході засіданні колегії Білопільської районної державної адміністрації, яке провів голова Білопільської районної державної адміністрації Володимир ВЕРЕЩАГІН, розглянули підсумки виконання програми економічного і соціального розвитку району за 2018 рік

Звітувала з даного питання начальник відділу економічного розвитку і торгівлі райдержадміністрації Ганна АНДРІЙЧУК.

Промисловими підприємствами району очікуваний обсяг реалізованої продукції за 2018 рік складе 45,5 млн. гривень, що становить 102,9% до минулого року. У жовтні розпочав свою роботу єдиний в області Миколаївський цукровий завод - ТОВ «Суми-цукор», що дало можливість створити у сезон цукроваріння близько 500 нових робочих місць, на заводі вироблено близько 11 тис. тонн цукру.

Агропромисловий комплекс району налічує 27 сільськогосподарських підприємств та 48 фермерських господарств. Отримано валового збору зернових та зернобобових культур 370,3 тис. тонн при урожайності 78,2 ц/га, у тому числі озимої пшениці – 63,7 тис. тонн при урожайності 53,9 ц/га. Під урожай 2019 року сільськогосподарськими підприємствами проведено посів озимих зернових на площі 10,8 тис. гектар, в тому числі 10,7 тис. гектар озимої пшениці.

Сільгосптоваровиробниками району надано фінансової допомоги на розвиток сільських територій на суму 3,7 млн. гривень.

Проведено виплату орендної плати за земельні паї громадян згідно укладених договорів оренди на суму 181,6 млн. гривень, що становить 103,0% від нарахованої.

Інвестиційна діяльність є одним із пріоритетних напрямків соціально-економічного розвитку району. У розвиток сільськогосподарської галузі залучено інвестиційних коштів на суму 102,0 млн. гривень на придбання 60 одиниць сільськогосподарської техніки. Компанія LNZ Group у м. Білопілля завершила будівництво другої черги елеватора, виробничою потужністю 77 тис. тонн.

На розвиток інфраструктури району для проведення ремонтних робіт 5 ділянок автомобільних доріг загального користування залучено 13,0 млн. гривень інвестиційних коштів.

За кошти субвенції з обласного бюджету на соціально-економічний розвиток регіонів капітально відремонтовано приміщення № 2 Білопільського НВК: ЗОШ І-ІІІ ст. – ДНЗ № 4 - 1025,0 тис. гривень, проведено реконструкцію мережі вуличного освітлення вулиць м. Білопіллі - 200,0 тис. гривень. для загальноосвітніх шкіл району придбано ігровий майданчик, плазмові телевізори, спортивний інвентар, меблі, обладнання – 272,9 тис. гривень, у дошкільних закладах «Пролісок» та «Малятко» Ворожбянської міської ради замінено 18 вікон - 53,1 тис. гривень, придбано обладнання для сільських будинків культури – 28,0 тис. гривень, проведено очищення артезіанської свердловини в м. Ворожба – 100,0 тис. гривень, закінчено реконструкцію КНС в м. Білопілля – 200,0 тис. гривень.

Загальна сума освоєних інвестиційних коштів склала 1879,0 тис. гривень.

У 2018 році за кошти субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій на реалізацію 11 інвестиційних проектів виділено кошти у сумі 4386,0 тис. гривень, з яких на проведення капітального ремонту закладів охорони здоров’я, освіти та дошкільних навчальних закладів – 2986,0 тис. гривень, на реконструкцію мережі вуличного освітлення міст Білопілля та Ворожба -1054,0 тис. гривень на інші об’єкти – 346,0 тис. гривень.

За кошти депутатів Сумської обласної та Білопільської районної рад на соціально-економічний розвиток району виділено та освоєно кошти в сумі 1125,1 тис. гривень, які направлено на зміцнення матеріально-технічної бази закладів освіти в сумі 497,5 тис. гривень, надання матеріальної допомоги жителям району – 256,5 тис. гривень, благоустрій – 202,1 тис. гривень, інші галузі – 169,0 тис. гривень. В районі освоєно 18,6 млн. гривень інвестиційних коштів.

З метою покращення умов користування автомобільними дорогами у районі відремонтовано 54,02 км доріг на загальну суму 21,5 млн. тис. гривень.

За кошти обласного бюджету проведено поточний середній ремонт 4,35 км автомобільних доріг загального користування місцевого значення на загальну суму 13,6 млн. гривень: - на ділянці с. Куянівка, Павлівки,Білани, у напрямку с. Миколаївка-Тернівська та м. Ворожба.

За рахунок коштів Державного дорожнього фонду проведено ремонт 14,1 км доріг загального користування місцевого значення - 2079,5 тис. гривень - на ділянці м. Білопілля – с. Павлівки, с. Ободи – с. Катеринівка, по с. Річки, до с. Н.Вирки.

За кошти Служби автомобільних доріг у Сумській області відремонтовано 1,3 км автодороги по с. Білани - 125,7 тис. гривень.

За рахунок коштів місцевих бюджетів у 6 радах проведено ремонт 20,55 км доріг комунальної власності на загальну суму 2675,4 тис. гривень (Білопільська, Ворожбянська, Горобівська, Шкуратівська, Гуринівська, Іскрисківщинська).

Проведено поточний ремонт дамби та дороги комунальної власності Гуринівської сільської ради за кошти виділених на виконання депутатських повноважень депутатами Білопільської районної ради - 18,0 тис. гривень.

На реалізацію заходів Програми розвитку малого та середнього підприємництва з надання Суб’єктам підприємництва часткової Компенсації сплачених відсотків за кредитами, отриманими у державних банківських установах за рахунок коштів районного бюджету 6 Суб’єктам підприємництва надано Компенсації -143,7 тис. гривень.

Призначено та виплачено державної соціальної допомоги сім’ям з дітьми, малозабезпеченим сім’ям, особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю - 77,2 млн. гривень. Допомогу отримали 4200 сімей.

Субсидій на відшкодування витрат за житлово-комунальні послуги, придбання твердого палива та скрапленого газу нараховано 138,2 млн. гривень по 10598 домогосподарствам.

Пільгами на житлово-комунальні послуги користувалося 4059 осіб, нарахування пільг склало 7,3 млн. гривень.

На обліку у Пенсійному фонді районі перебувало 13904 одержувачі пенсій. Середній розмір одержуваних пенсій становить 2042 гривні, що на 40 гривень більше минулого року.

Загальний обсяг надходжень до бюджету Пенсійного фонду району за 2018 рік склав 343,1 млн. гривень, пенсійні виплати збільшилися на 41,5 млн. гривень, або 13,8% до минулого року. Від платників отримано 93,5 млн. гривень обов’язкових платежів, у тому числі 92,9 млн. гривень від сплати єдиного соціального внеску. Надходження власних доходів порівняно з 2017 роком збільшились на 16,4 млн. гривень або на 21,3%.

Медична допомога населенню району надавалась Комунальним закладом Білопільської районної ради «Білопільська центральна районна лікарня» та Комунальним некомерційним підприємством Білопільської районної ради «Білопільський центр первинної медичної допомоги» до складу якого входить 7 амбулаторій ЗПСМ, 21 фельдшерсько-акушерський пункти.

Для первинної ланки закладів охорони здоров’я району за кошти субвенції сільських рад та медичної субвенції придбано 18 ноутбуків, 2 комп’ютери та 9 принтер - 323,0 тис. гривень. Для зміцнення матеріально-технічної бази лікувальних закладів, надання якісної медичної допомоги за кошти субвенції з обласного бюджету на соціально-економічний розвиток регіонів у неврологічному, гінекологічному, терапевтичному, інфекційному відділеннях та адміністративному корпусі Білопільської центральної районної лікарні замінено 37 віконних блоків на металопластикові склопакети - 250,0 тис. гривень.

За кошти субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій в АЗПСМ м. Ворожба встановлено 23 віконних блоки - 195,4 тис. гривень.

Проведено поточний ремонт покрівлі АЗПСМ смт. Улянівка та Білопільській ЦРЛ - 57,5 тис. гривень, ремонт тротуарного покриття на території лікарні - 84, 0 тис. гривень.

Для лікувальних закладів вторинної ланки за кошти депутатів Сумської обласної ради, виділених в сумі  69,0 тис. гривень, встановлено 6 віконних блоків у інфекційному відділенні рай лікарні, придбано мікроскоп бінокулярний для патологоанатомічного відділення, проведено поточний ремонт приміщення ФАП с. Воронівка.

За кошти субвенції Білопільської міської ради придбано 2 медичних апарата для фізіотерапевтичного кабінету, тротуарну плитку для ремонту покриття території лікарні - 44,0 тис. гривень, Горобівської, Гуринівської, сільських рад придбано ноутбук для терапевтичного відділення лікарні - 12,0 тис. гривень.

Для зміцнення матеріально-технічної бази лікувальних закладів первинної медичної допомоги придбано медичне устаткування (стерилізатор повітряний), проведено ремонт кабінетів лікарів первинної ланки, придбано комп’ютерну техніку, програмне забезпечення – 55,0 тис. гривень.

Мережа закладів освіти налічує 22 загальноосвітні школи, 9 дошкільних навчальних закладів, 3 позашкільні заклади: дитячо-юнацька спортивна школа ім. Ю. Білонога, Центр дитячої та юнацької творчості, дитячий оздоровчий табір «Дружба» та КУ Білопільської районної ради «Інклюзивно-ресурсний центр».

На реалізацію Концепції Нова українська школа використано коштів – 3,3млн. гривень, з яких 1995,0 тис. гривень – кошти освітньої субвенції, 288,7 тис. гривень кошти місцевих бюджетів. Для навчання першокласників за Державним стандартом початкової освіти придбано інтерактивні комплекси на суму 1588,7 тис. гривень, комп’ютерну техніку, меблі, дидактичний матеріал, засоби навчання – 1629,1 тис. гривень.

За кошти субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій, встановлено 19 енергозберігаючих віконних блоків у Білопільському НВК: ЗОШ І-ІІІ ст. – ДНЗ № 4 - 274,0 тис. гривень.

За рахунок субвенції з обласного бюджету на соціально-економічний розвиток регіонів проведено капітальний ремонт приміщення № 2 Білопільського НВК: ЗОШ І-ІІІ ст. – ДНЗ № 4 - 1025,0 тис. гривень. Придбано дитячих ігрових майданчики,  плазмові телевізори, спортивний інвентар, оздоблювальні матеріали, посуд, , меблі, жарочну шафу для шкільної їдальні для Білопільських та Ворожбянських шкіл на 272,9 тис. гривень.

Встановлено 18 віконних блоки у Ворожбянському ДНЗ (ясла-садок) «Пролісок» та «Малятко» та 18 склопакетів у приміщенні Центру дитячої та юнацької творчості – 153,1 тис. гривень. на загальну суму 1451,0 тис. гривень.

За кошти вільного залишку районного бюджету проведено капітальний ремонт спортивної зали Білопільського НВК: ЗОШ І-ІІІ ст. – ДНЗ № 4, ремонт системи опалення у Білопільській спеціалізованій школі № 1, санітарних вузлів у відділі освіти, ремонт водопроводу у Ворожбянському НВК: ЗОШ І-ІІІ ст. – ДНЗ № 4, для відділу освіти придбано ксерокс та кондиціонер, ноутбук для Ворожбянській ЗОШ № 3 суму 1444,0 тис. гривень.

За кошти освітньої субвенції встановлено 29 енергозберігаючих віконних блоки у Білопільській ЗОШ № 1 та Ворожбянській 1та 3, проведено поточний ремонт двох перших класів у Білопільській ЗОШ  № 2 ім. С.М. Гордієнка, переобладнано опалення у Ворожбянському НВК: ЗОШ І-ІІІ ст. – ДНЗ № 4, на загальну суму 549,0 тис. гривень.

За рахунок коштів субвенції наданої місцевими радами у 10 закладах освіти проведено капітальні та поточні ремонти приміщень та класів, придбано обладнання, шкільні дошки, меблі, інвентар для Білопільських шкіл та Річківського, Павлівського, Кальченківського, Куянівського, Іскрисківщинського НВК, Ганнівсько-Вирівської ЗОШ на загальну суму 784,6 тис. гривень.

Мережа закладів культури району налічує 75 одиниць. Серед них: 25 бібліотек, 24 – заклади клубного типу, 1 – «Білопільська музична школа».

У 25 закладах культури району проведено ремонтно-будівельні роботи на загальну суму 1391,9 тис. гривень.

Проведено капітальний ремонт Нововирківського СБК - 267,0 тис. гривень, замінено 10 віконних блоків на склопакети, облаштовано глядацьку залу та сцену.

Відремонтовано центральний вхід, проведено ремонт системи опалення, гурткової кімнати, встановлено водостічні труби, замінено віконні блоки на склопакети, встановлено вхідні двері у Гуринівському, Горобівському, Куянівському, Річківському, Кальченківському, Рижівському будинках культури та Москаленківському ДО на загальну суму 140,5 тис. гривень.

По 10 закладах культури району придбано матеріальних цінностей - 443,6 тис. гривень - це сценічні костюми та взуття, мікрофонні стійки, музичні інструменти, більярдний стіл, ноутбук, телевізор та монітор, кольорові принтери.

За кошти субвенції з обласного бюджету на соціально-економічного розвиток регіонів придбано мікрофони та мікрофонні стійки для Сергіївського БК, мультимедійний проектор для Воронівського БК - 28,0 тис. гривень.

За кошти депутатів Сумської обласної ради, виділених в сумі 39,0 тис. гривень для Кальченківського БК придбано мультимедійну установку , у бібліотеці с. Сергіївка облаштовано музейну кімнату, встановлено експозиції присвячені воїнам АТО,у Сергіївському БК встановлено вхідні двері.

У районі функціонує 4 прийомні сім’ї та 1 дитячий будинок сімейного типу, у яких виховується 17 дітей-сиріт та дітей, позбавлених піклування.

Послугами оздоровлення та відпочинку охоплено 1618 дітей, функціонувало 33 пришкільні табори з денним перебуванням. Відпочинком у таборах з денним перебуванням охоплено 1257 дітей. На організацію харчування учнів у пришкільних таборах з районного бюджету виділено 398,0 тис. гривень, вартість харчування в день на одну дитину склала 31 гривню. На підготовку та проведення літньої оздоровчо-відпочинкової кампанії залучено 1574,0 тис. гривень, що на 207,4 тис. гривень більше показника минулого року, із них кошти обласного бюджету – 200,3 тис. гривень, районного бюджету – 1073,1 тис. гривень, кошти сільських, селищних, міських рад – 221,5 тис. гривень та позабюджетні кошти – 79,1 тис. гривень.

Завершені роботи по будівництву спортивного майданчика з синтетичним покриттям по вул. Старопутивльська, 30 та спортивного майданчика по вул. Клубній, - 756,1 тис. гривень, в тому числі кошти Білопільського міського бюджету – 111,9 тис. гривень.

Комунальною установою «Спорт для всіх» проведено заміну огорожі майданчика для гри у міні-футбол на стадіоні ім. Ю. Білонога, проведено поточний ремонт фасаду роздягальні на стадіоні, для футбольної команди району придбано спортивний інвентар – 184,7 тис. гривень.

«На соціально-економічний розвиток Білопільського району, зміцнення матеріально-технічної бази галузей економіки залучено та освоєно коштів з усіх джерел надходжень майже 38,0 млн. гривень», - сказав, підсумовуючи доповідь, очільник району.