Районна газета

ЗМІНИ У ПРИЗНАЧЕННІ ЖИТЛОВИХ СУБСИДІЙ

Щороку у травні відбувається процес перепризначення субсидій на наступний період

До постанови Кабінету Міністрів від 21.10.1995 № 848 «Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива» внесено зміни постановою Кабінету Міністрів України від 17.04.2019 № 373 «Деякі питання надання житлових субсидій та пільг на оплату житлово-комунальних послуг у грошовій формі».

З урахуванням змін автоматичному перерахунку на наступний період - з 1 травня 2019 року підлягає 5518 справ та близько 5000 домогосподарств повинні подати нові Заяви та Декларації.

Із травня 2019 року, на неопалювальний період, житлова субсидія автоматично буде призначена тим домогосподарствам, у яких відсутня заборгованість зі сплати за житлово-комунальні послуги або її розмір не перевищує 340 гривень.

Проте, деяким категоріям громадян необхідно подати нові Заяви та Декларації про доходи. Зокрема:

- орендарям житла;

- внутрішньо переміщеним особам;

- тим домогосподарствам, в яких з жовтня 2018 року відбулися зміни у складі сім’ї;

- сім’ям, яким субсидію було призначено не на всіх зареєстрованих, а фактично проживаючих в помешканні осіб;

- сім’ям, де є непрацюючі громадяни працездатного віку, в яких або відсутні доходи, або вони менші мінімальної заробітної плати;

- особам, члени сім’ї яких не зареєстровані за адресою домогосподарства.

Житлова субсидія не призначатиметься, якщо громадянин не повернув надміру перераховану (виплачену) суму житлової субсидії за попередні періоди на вимогу Управління соціального захисту населення або не сплачує суми до повернення, визначені Управлінням соціального захисту населення.

Субсидію на неопалювальний період розраховуватимуть на підставі доходів громадян, отриманих у 3-4 кварталах 2018 року.

Громадянам, які одержували житлову субсидію в опалювальному сезоні 2018-2019 років у грошовій формі (безготівковій чи готівковій), і у них відсутня заборгованість за сплату житлово-комунальних послуг, то їм житлова субсидія на наступний період призначається у готівковій формі.

При цьому, борги за житлово-комунальні послуги за квітень не братимуться до уваги при перепризначенні субсидії у травні.

Крім того, не враховуватиметься і заборгованість, що виникла у зв’язку з тим, що надавач послуги не уклав договору з Ощадбанком для перерахування сум житлових субсидій у грошовій безготівковій формі.

Житлову субсидію з травня видаватимуть «живими» коштами: пенсіонерам на пенсійну картку чи через Укрпошту, всім, хто ще не на пенсії – через АТ «Ощадбанк».

Ті домогосподарства, які станом на травень-червень матимуть борги за сплату житлово-комунальних послуг, будуть переведені на безготівкову грошову форму.

Тим, у кого будуть борги, після їх погашення або укладення договору реструктуризації потрібно буде звернутися із Заявою та Декларацією про доходи до районного Управління соціального захисту населення.

Якщо у травні 2019 року субсидію буде перепризначено на новий період – 2019-2020 років, то у жовтні її розмір на опалювальний період 2019-2020 років розрахують автоматично. До уваги братимуться доходи за 1-2 квартали 2019 року.

За додатковою інформацією звертатися  до Управління  за телефонами 9-13-33, 095-196-05-23 або 066-864-01-55.