Районна газета

«ДОРОГОЮ ПРАВДИ І ЛЮБОВІ»

Під такою назвою у Сумській обласній філармонії відбувся творчий вечір українського письменника, поета, композитора, журналіста, громадського діяча, лауреата премій Андрія Головка, Олександра Олеся, багатьох республіканських, обласних конкурсів та фестивалів самодіяльної народної творчості, почесного жителя міста Білопілля Івана Петровича ГОЛОВЧЕНКА

Цими днями Іван Петрович відзначає 50-річчя свої творчої діяльності, творчості, сповненої любові та тривоги за свою рідну землю.

У фойє Сумської обласної філармонії працівниками Білопільської центральної районної бібліотеки ім. О.Олеся оформлена розширена тематична виставка «Де народився, якого племені чи роду – не забувай!».

Відвідувачі мали змогу ближче познайомитися із життєвим шляхом Івана Головченка, пізнати його як журналіста, композитора, співака, керівника трьох народних хорових колективів, громадського діяча, а також детально ознайомитися із літературним доробком.

Автор 10 романів та 6 поетичних збірок «…обраний словом, повінчаний піснею і музикою», він і сьогодні «продовжує будувати храм із пісні і слова, ткати із мрії полотно життя, встелене тернами і ранковими росами».

Півтори години глядачі заворожено слухали монологи та пісні у виконанні Івана Петровича, а він не втомлювався ділитися з глядачами теплом свого великого серця. Говорив чесно і відверто, кожним рядком показував тривогу за долю своєї країни, таку непідробну і не мітингову, а справжню, вистраждану, виболену. Це відчувалося на незримому рівні слова.

Привітати Івана Петровича з 50-річчям творчої діяльності та 20-річчям з часу виходу першого роману «Обійми привида» завітала заступник начальника управління культури Сумської обласної державної адміністрації Раїса ГРИЦАЄНКО. Вона вручила письменнику подяку обласного управління культури та побажала і надалі впевнено йти дорогою правди і любові до нових творчих вершин. Долучилися до привітань автору і голова Білопільської районної державної адміністрації Володимир ВЕРЕЩАГІН та виконуючий обов’язки голови Білопільської районної ради Володимир ВІДУЄВ.

«Жителі Білопільського району пишаються настільки багатогранною, талановитою особистістю. Ви завоювали визнання не тільки серед своїх прихильників, а й на державному рівні. Ви - неординарна особистість, яка має свою точку зору на все, що відбувається навколо, своє бачення подій. І ніколи не змінюєте своїм принципам. А це - найголовніше. Приємно, що саме рідний край надихав Вас на творчість, яка, у свою чергу відображає сьогодення та творить історію Білопільщини», - сказав у привітальному слові Володимир Верещагін.

«Шановний Іване Петровичу! Я хочу подякувати Вам за те, що Ви сьогодні, як і багато років тому, вірні своїм принципам і ідеалам, що Ви змушуєте людей задуматися на сенсом життя, що Ви любите свою землю, любите життя і навчаєте цьому інших. Творчого Вам натхнення, нових книг, віршів, пісень. Хай ніколи не міліє ріка творчості. Нових пошуків, прагнень, оптимізму, поваги та шанування! Бажаю Вам міцного здоров’я, щастя, добра, любові на багато-багато років!», - зазначив очільник району.

Іван Головченко – член Національної спілки письменників України, Національнорї спілки журналістів та Всеукраїнської музичної спілки. Тож, слова вітання і найщиріші побажання цього дня лунали від голови обласної письменницької організації Тамари ГЕРАСИМЕНКО та голови Сумського обласного об’єднання Національної всеукраїнської музичної спілки Івана ДЕЙНЕКИ.

Приємним сюрпризом для Івана Петровича стала поява на сцені педагога, активної учасниці художньої самодіяльності, а нині старости села Товста Миколаївської об’єднаної територіальної громади Світлани ОМЕЛЯНЕНКО та учасника народного аматорського хорового колективу Річківського будинку культури Леоніда ВЛІЗЬКА, який присвятив поету свої вірші.

На адресу Івана Головченка лунали щирі музичні вітання у виконанні народного вокального гурту «Лілея» (керівник Володимир ВУСАТЮК) Білопільського районного будинку культури та його солістки Тетяни СУМАРОКОВОЇ, соліста Білопільського центру культури і дозвілля «Україна» Олега БУТА. Ведучій заходу, методисту Білопільської районної бібліотеки ім.О.Олеся Юлії БУТЕНКО вдалося створити творчу, теплу атмосферу, в якій панували краса музики й літературного слова.

Сильний, мужній, натхненний, крокує Іван Головченко по нелегкій дорозі життя, і, здається, що йому і справді відкрита таємниця літ. Він любить життя, любить людей, і схоже, доля віддячує йому взаємністю. Нехай так буде і надалі.