Районна газета

ВАРТО АКТИВІЗУВАТИ РОБОТУ З РЕАЛІЗАЦІЇ МЕДИЧНОЇ РЕФОРМИ В РАЙОНІ

На цьому наголосив під час апаратної наради голова Білопільської районної державної адміністрації Володимир ВЕРЕЩАГІН

Заслухавши стан виконання заходів щодо впровадження реформи охорони здоров’я у Білопільському районі Володимир Верещагін наголосив на необхідності вирішення проблемних питань, які гальмують впровадження реформи на Білопільщині.

Як повідомила тимчасово виконуючий обов’язки головного лікарі комунального закладу районної ради «Білопільська центральна районна лікарня» Ірина ОХРІМЕНКО розроблено проект формування спроможних мереж надання первинної медичної допомоги у Білопільському районі Сумської області, згідно проекту визначені Території доступності, потенційні центри надання первинної медичної допомоги в кількості 21.

І. Центральна територія доступності – Центр ПМСД Білопільського району з АЗПСМ м. Білопілля, обслуговує 20035 чоловік, не регулярні місця надання ПМД – пункти здоров’я (ПЗ) – 4.

ІІ. Периферійна територія доступності першого порядку – 3 амбулаторії групової практики (АГ), обслуговують 16847 чоловік, ПЗ - 2:

ІІІ. Периферійна територія доступності другого порядку – 6 амбулаторій моно-практики (АМ), що обслуговують: 13321 чоловік, ПЗ - 5.

Планується 11 пунктів здоров’я на базі 10 функціонуючих ФАП та 1 функціонуючого ФП, з них ненормативних пунктів здоров’я - 6.

Підключено заклад та всі структурні підрозділи первинної ланки (7 амбулаторій), 8 лікарів до електронної системи охорони здоров’я e-Health, продовжується отримання цифрових підписів лікарями.

«Декларації станом на 15.04.2018 не заповнювалися, спробуємо стартувати з цього тижня. Пацієнт може обрати для себе будь-якого лікаря, незалежно від місця реєстрації чи проживання. Підписання угод між лікарем і пацієнтом в повному обсязі буде можлива після придбання комп’ютерної техніки», - сказала Ірина Охріменко

Наступним кроком буде створення комунального некомерційного підприємства, переєструватися в електронній системі охорони здоров’я та підписання договорів з НСЗУ - ІІІ квартал 2018 року. Заплановано в травні 2018 року винести на розгляд сесії Білопільської районної ради питання про створення в м. Білопілля Центру ПМСД Білопільського району як некомерційного комунального підприємства.

«Зрозуміло, що ці питання мають вирішуватися планомірно і розмірено, але динаміка повинна бути. Тож я прошу вас серйозно поставитись до вирішення проблемних питань», - підкреслив очільник району.