Районна газета

«АФГАНІСТАН: НАШ БІЛЬ І ПАМ'ЯТЬ»

Під такою назвою в Сумському обласному краєзнавчому музеї відбувся тематичний захід за участю учасників бойових дій на території інших держав

Співробітники музею підготували для відвідувачів виставку фотографій, документів, особистих речей воїнів, та книг, написаних про війну в Афганістані.

«Наш тематичний захід, присвячений жителям Сумщини, які брали участь у бойових діях на території інших країн, в тому числі Афганістану, адже у цьому році ми відзначаємо 30 років виведення радянських військ з тієї території, – повідомив директор музею Владислав ТЕРЕНТЬЄВ.

За його словами, більше 4 тисяч уродженців Сумщини брали участь у тих подіях. Чимало з них не повернулися, чимало приїхали додому зі скаліченими життями і душами.

Полковник запасу, учасник бойових дій в Афганістані Юрій СИТНІЧЕНКО розповідає, що 15 лютого 1989 року стало його другим днем народження.

«Я є тим солдатом, який останнім залишив територію цієї республіки. Адже було два напрямки виводу військ – центральний і західний, я був на західному напрямі. І коли Громов ішов по містку і доповідав міністру оборони, що за його спиною немає жодного радянського солдата, я ще перебував на тій землі. І вийшов через годину після Громова», – розповів він.

Цей день Юрій Ситніченко та його побратими ніколи не назвуть святом, тому що занадто багато було побачено – горя, втрат.

«15 лютого стало траурним днем для тих сімей, які дізналися, що їх рідні ніколи вже не повернуться додому живими, – додав він. – Тому ми маємо пам’ятати ту війну і зробити все можливе, щоб наші діти більше не гинули уже в іншій війні – на Сході України».