Районна газета

НА СУМЩИНІ ВШАНУВАЛИ УЧАСНИКІВ БОЙОВИХ ДІЙ НА ТЕРИТОРІЇ ІНШИХ ДЕРЖАВ ТА СУЧАСНИХ ЗАХИСНИКІВ УКРАЇНИ

У 30 річницю виведення військ з Афганістану в обласному центрі відбувся мітинг-реквієм та покладання квітів до Меморіалу загиблим в тій країні воїнам, пам’ятника на Меморіалі героям АТО, пам’ятного знаку на честь загиблих артилеристів

Воїни минулих бойових дій на території інших держав і сучасні захисники кордонів та незалежності України, представники влади, громадськості, духовенство зібралися, аби сказати слова вдячності ветеранам за їхню мужність, вірність присязі та вшанувати пам'ять загиблих.

«Дата 15 лютого 1989 року – надзвичайно пам’ятний день. 160 тисяч українців пройшли те пекло Афганістану, з них понад 4 тисячі – жителі Сумщини», – відмітив Микола КЛОЧКО.

Голова облдержадміністрації у своєму виступі також згадав про сьогоднішню війну на сході України, адже літописи війн на території інших країн, як і сьогоднішньої війни на сході, містить безліч прикладів героїзму та мужності.

«Хлопці, котрі пройшли бойове хрещення в АТО, котрі сьогодні беруть участь в операції об’єднаних сил, завжди брали з вас і ваших побратимів приклад, переймали військовий і життєвий досвід, вчилися мужності і відвазі. Адже саме ви є зразком людини, для якої «обов'язок» – це не просто слово, а норма поведінки, суть життя», – підкреслив очільник області та побажав воїнам всіх часів миру, міцного здоров’я, благополуччя і злагоди на довгі літа.

У заходах з нагоди вшануванні військових, які продовжилися у Сумській обласній філармонії, взяв участь і керівник апарату облдержадміністрації Дмитро ЖИВИЦЬКИЙ. «То була не наша війна, але сьогодні ми згадуємо своїх земляків, всіх тих, хто не повернувся з тієї чужої війни. Дякую всім матерям героїв і всім воїнам за вірність військовому обов´язку та проявлену мужність у військових конфліктах», – говорив він.

Дмитро Живицький також розповів про підтримку державою та обласною владою сімей загиблих учасників бойових дій. «З державного бюджету-2018 були виділені кошти в сумі 5,9 млн. грн. для придбання на Сумщині житла шістьом сім’ям», – розповів  керівник апарату облдержадміністрації та повідомив, що на 2019 рік у держбюджеті на виплату грошової компенсації для отримання житла для таких сімей заплановані кошти в сумі 200 млн. гривень.