Районна газета

ДЕСНЯНСЬКИЙ БІОСФЕРНИЙ РЕЗЕРВАТ СУМЩИНИ СТАВ УЧАСНИКОМ МІЖНАРОДНОГО ПРОЕКТУ

Проект «Екосистемна адаптація до кліматичних змін та стійкий регіональний розвиток через підвищення компетентності українських біосферних резерватів»  спільно розробила та реалізує група експертів з Фонду Міхаеля ЗУККОВА (Грайсфальд, Німеччина) та Центру екології та управління екосистемами при Університеті сталого розвитку Еберсвальде (Німеччина) і буде впроваджуватися протягом трьох років

Участь у експертному семінарі, який проходив в рамках реалізації проекту, щодо питання негативних наслідків змін клімату, їх проявів та заходів з екосистемної адаптації до зміни клімату взяв керівник апарату облдержадміністрації Дмитро ЖИВИЦЬКИЙ.

За його словами, співпраця України з Федеральною Республікою Німеччина є особливо важливою для галузі охорони природи.

«Ми високо цінуємо увагу та підтримку, яку Німеччина приділяє питанням збереження природоохоронних територій і впровадження новітніх підходів на території нашої області, - говорив Дмитро Живицький. -  Цей проект стане гідним прикладом продуктивної співпраці і сприятиме поглибленню знань і розуміння механізмів протидії та адаптації до змін клімату».

Проект буде реалізовуватися на базі трьох резерватів України: Деснянський резерват (Сумська область), Розточчя (Львівська область), Шацький (Волинська область) протягом трьох років.

Координатор цього проекту Інна РОМАН повідомила, що він створений для того, щоб показати українські резервати як пілотні території для заходів з екосистемної адаптації до зміни клімату. Саме з метою зменшення наслідків зміни клімату вчені розробили концепцію екосистемної адаптації до зміни клімату, що відповідає принципам природи.

«Насамперед, проект має на меті як закріпити цю концепцію в українському законодавстві, так і продемонструвати її на практиці. Фахівці аналізують особливості зміни клімату на території і шукають шляхи адаптації для конкретної локації», - повідомила вона.

Потрібно відмітити, проект «Екосистемна адаптація до кліматичних змін та стійкий регіональний розвиток через підвищення компетентності українських біосферних резерватів» є частиною Міжнародної кліматичної ініціативи (Internationale Klimaschutzinitiative – IKI) і відповідно до рішення Бундестагу Німеччини Федеральне міністерство охорони навколишнього середовища, природокористування Німеччини сприяє цій ініціативі.

Нагадаємо, сьогодні зміни клімату та їхні негативні наслідки ставлять під загрозу стабільність екосистем та їх функцій, впливаючи таким чином на добробут та здоров'я людей. Прикладами такого впливу є зниження рівня підземних вод, загроза ерозії ґрунтів і підтоплення територій, а також погіршення «здоров’я» лісових екосистем і навіть відмирання цілих лісів. Функції екосистем з утримання води та охолодження тут відіграють вирішальну роль.