Районна газета

ПОНАД 5 ТИСЯЧ ШКОЛЯРІВ СУМЩИНИ СТАЛИ УЧАСНИКАМИ КОНКУРСУ «ЧЕРВОНА ЛІНІЯ ПОРЯТУНКУ» ДО ДНЯ ДОНОРА

Переможців та учасників обласного літературного конкурсу для дітей та учнівської молоді «Червона лінія порятунку» привітав тимчасово виконуючий обов’язки голови облдержадміністрації Вадим АКПЄРОВ

«Протягом багатьох років колектив Сумського обласного центру служби крові займається не лише безпосередньо заготівлею та переробкою компонентів крові, але й формуванням донорської культури у жителів області. Центр бере на озброєння досвід країн Європи, де майбутніх донорів виховують мало не з дитсадка і кожен житель країни готовий прийти на допомогу іншим, якщо йому, звичайно, дозволяє здоров’я, – зазначив Вадим Акпєров. – Сьогодні мені приємно бути присутнім на церемонії підбиття підсумків обласного літературного конкурсу для дітей та учнівської молоді «Червона лінія порятунку», у якому взяли участь понад 5 тисяч школярів Сумщини. Ці діти вже сьогодні розуміють, що ділитися власною кров’ю з тими, хто цього потребує, надзвичайно важливо і потрібно».

Привітали конкурсантів та донорів і заступник голови обласної ради Тетяна ГОЛОВКО, голова оргкомітету конкурсу «Червона лінія порятунку» Оксана ПЛОТНИКОВА та директор обласного Департаменту освіти і науки Вікторія ГРОБОВА. Зокрема, Вікторія Гробова відзначила, що вона переглядала творчі роботи школярів і вражена, наскільки по-дорослому вони усвідомлюють донорську місію жителів Сумщини.

Довідково: У серпні минулого року Суми офіційно стали донорською столицею України – представники Національної книги рекордів зареєстрували 190 донацій на тисячу населення як національний рекорд. На черзі – реєстрація світового рекорду. Тому що на сьогодні показник донацій на тисячу населення в Сумах уже складає 198 (!). І велику роль в цих досягненнях відіграє Сумський центр служби крові.