Районна газета

В УКРАЇНУ ПОВЕРНУВСЯ ПОЛІТВ’ЯЗЕНЬ ОЛЕКСАНДР ШУМКОВ, ЯКОГО ТРИ РОКИ НЕЗАКОННО УТРИМУВАЛИ В РОСІЇ

Додому повернувся політв’язень, військовослужбовець Збройних сил України Олександр ШУМКОВ, якого незаконно утримували в Росії з вересня 2017 року

За інформацією Офісу омбудсмена України, наразі Олександр Шумков перебуває на українській території – у Сумській області, де його зустріли рідні та представники ЗСУ.

Український військовий перебував у виправній колонії в м. Торжку Тверської області у суворих умовах тримання.

Звільнення Олександра Шумкова та інших українських політв’язнів вимагала міжнародна спільнота, зокрема, Європарламент і США.

Президент України Володимир ЗЕЛЕНСЬКИЙ зазначив, що повернення Олександра Шумкова на батьківщину до рідних і близьких саме напередодні Різдва – це ще одне підтвердження того, що добро та милосердя завжди перемагають насилля й зневіру.

«Україна завжди пам’ятає про своїх громадян, які були незаконно позбавлені волі в інших країнах. І ми будемо продовжувати боротьбу за їхнє звільнення, допоки останній полонений не повернеться додому й не обійме своїх рідних», – сказав Глава держави.

За матеріалами офіційного інтернет-представництва Президента України: https://www.president.gov.ua/news/v-ukrayinu-povernuvsya-politvyazen-oleksandr-shumkov-yakogo-65809