Районна газета

СУМЩИНА ВИКОНАЛА ДОРУЧЕННЯ ПРЕЗИДЕНТА ЩОДО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ КОВІДНИХ ЛІЖОК КИСНЕМ НА 80%

Як повідомив під час брифінгу начальник управління охорони здоров’я Сумської облдержадміністрації Сергій БУТЕНКО, на сьогодні забезпеченість киснем ковідних ліжок в лікарнях області складає 87,1%

За його словами, забезпеченість киснем ліжок в лікарнях – на особистому контролі голови Сумської облдержадміністрації Василя ХОМИ. За дорученням очільника облдержадміністрації на вихідні й святкові дні будуть розгорнуті додаткові ліжка, щоб хворі, яким буде потрібна медична допомога, мали можливість лікуватися в закладах охорони здоров’я.

В області наразі для лікування пацієнтів з COVID-19 задіяні 17 закладів охорони здоров’я, на їх базі розгорнуто 1569 ліжок. З них заняті 635 ліжок (486 хворими особами і 149 пацієнтами з підозрою). Завантаженість ліжок складає 40,5%. Наразі забезпечено киснем 1367 ліжок або 87,1%.

Для забезпеченості ліжок киснем область активно за кошти медичної субвенції закуповувала кисневі концентратори. Під час першого траншу на Сумщину надійшов 191 концентратор на 2 виходи і 25 концентраторів на 4 виходи. Під час другого траншу лікарні області отримали ще 132 концентратори на 2 виходи й 40 концентраторів на 4 виходи. Крім того, в якості благодійної допомоги, завдяки особистим переговорам голови облдержадміністрації Василя Хоми, Сумщина отримала 16 кисневих концентраторів на 2 виходи і 8 – на 4 виходи.

«За дорученням очільника облдержадміністрації Василя Хоми завтра будуть розгорнуті ще додаткові ліжка, тож всього ми матимемо 1744 ліжка. На кінець року ми виходимо на 82% забезпечення ліжок киснем, виконавши доручення Президента України Володимира ЗЕЛЕНСЬКОГО та Уряду», – наголосив Сергій Бутенко.