Районна газета

ПРОЄКТИ СУМСЬКОЇ ОБЛДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ ТА ТРОСТЯНЕЦЬКОЇ ГРОМАДИ СТАЛИ ПЕРЕМОЖЦЯМИ КОНКУРСНОГО ВІДБОРУ ПРОЄКТІВ РЕГІОНАЛЬНОГО РОЗВИТКУ

Про це стало відомо з оприлюднених на сайті Мінрегіону списків переможців проєктів, які пройшли експертне оцінювання та відбір конкурсною комісією у рамках конкурсу проєктів регіонального розвитку, що можуть реалізовуватися за рахунок коштів державного бюджету, отриманих від ЄС

Серед переможців – Сумська обласна державна адміністрація. Вона посіла 6-те місце серед 94 у програмі «Сільський розвиток» з проєктом «Створення агротуристичного кластеру «Слобожанське коноплярство» – візитівки до одного з «магнітів» Сумщини та України. Загальний бюджет проєкту – 20701,031 тис. грн., з них коштів державного бюджету – 14123,031 тис. грн.

Також серед переможців – Тростянецька міська територіальна громада з проєктом «Розвиток малонаселених сільських територій Тростянецької ОТГ через стимулювання МСП в туристичній сфері». Тростянецька ОТГ отримала 1-ше місце із 106 у програмі «Підтримка розвитку депресивних територій». Загальний бюджет проєкту – 7852,99тис.грн., з них коштів державного бюджету – 5107,036тис.грн.

Метою проєкту є дослідження бізнес-ніші сільських територій Тростянецької територіальної громади, створення сприятливого середовища для розвитку МСП, зниження рівня безробіття та міграційної активності, розвиток туристичного кластеру, спортивного сегменту, дозвіллєвої бази, покращення економічних показників розвитку громади.

Програма U-LEAD підтримувала підготовку проєктів у Сумській області спільно з експертом з питань проєктного циклу Григорієм ПЕРЕРВОЮ. З цією метою у вересні та жовтні 2020 року Програмою U-LEAD було проведено два тематичних тренінги та здійснено консультативний супровід для зацікавлених громад.

«Сьогодні ми маємо приємний «новорічний подарунок». Безумовно вітаючи переможців, слід також відзначити активність й інших громад нашої області, які подавали проєкти – це Сумська, Шосткинська, Конотопська, Буринська, Зноб-Новгородська та Краснопільська громади. Дехто зупинився фактично за крок до фінішу. Наприклад, Краснопільська селищна територіальна громада у рейтинговому списку мала 19 місце зі 106 за проєкт «Створення громадського Центру знань та кіберспорту Краснопільської ОТГ (LoftCentre)» у відповідній програмі. Це важлива робота, яка дає цінний досвід та, переконана, буде мати свої результати згодом – зазначила керівник Сумського регіонального офісу Програми U-LEAD Марина ЛОБОВА. – Програма U-LEAD буде продовжувати свою підтримку громад у цьому напрямі та зараз, наприклад, вже активно працює з ними над підготовкою проєктних заявок на конкурс, оголошений Українським культурним фондом».

 «У будь-якому випадку проєкти, що були подані, це робота тергромад, ми звісно здійснювали допомогу, але саме самостійна робота громад грає значну роль у цьому процесі. Щодо громад, які не стали переможцями – десь їм не вистачило часу на підготовку, але не слід опускати руки, потрібно надалі продовжувати працювати, а результат обов’язково буде», – впевнений Григорій Перерва.

Тут можна подивитися списки переможців та повні списки  проєктів: http://bit.ly/2WRnCee

Нагадаємо, в цьому році на конкурсний відбір подали 833 проєкти, з яких допущено до експертної оцінки 739на загальну суму 8,4 млрд грн за такими програмамирегіональногорозвитку:

  • Інноваційна економіка та інвестиції;
  • Сільський розвиток;
  • розвиток туризму;
  • розвиток людського потенціалу;
  • підтримка розвитку депресивних територій;
  • ефективне управління регіональним розвитком;
  • загальноукраїнська солідарність.

Переможцями стали 56 проєктів на загальну суму понад 535 млн.грн., які будуть рекомендовані до фінансування у 2021 році. 

За матеріалами Сумського регіонального офісу Програми U-LEAD та сайту Мінрегіону: https://www.minregion.gov.ua/press/news/vyznacheno-peremozhcziv-konkursnogo-vidboru-proyektiv-regionalnogo-rozvytku/?fbclid=IwAR1seBYoZa5H4b71E8ffqgXykCWGfXO453xOLB3wWljLcOCL-fgUTrVXYGY