Районна газета

130 РОКІВ ВІД ДНЯ НАРОДЖЕННЯ АНТОНА СЕМЕНОВИЧА МАКАРЕНКА

У відділі освіти Білопільської районної державної адміністрації відбулася науково-практичної конференції «Педагогічні ідеї А.С. Макаренка в контексті сучасного підходу до створення виховної системи освітніх закладів»

Захід присвячений 130-й річниці від дня народження уродженця Білопільщини, великого педагога, письменника, одного із засновників системи дитячо-підліткового виховання – Антона Семеновича МАКАРЕНКА.

Вітаючи учасників конференції голова Білопільської районної державної адміністрації Володимир ВЕРЕЩАГІН, зазначив: «Яскрава зірка Антона Макаренка спалахнула ненадовго, багатозвучна поема рідкісної душі обірвалась дуже рано. Залишились нереалізованими багато численні його задуми і творчі плани. Однак створена ним нова педагогіка зробила його ім’я безсмертним, відкрила нові горизонти для вдосконалення теорії і практики виховання. Досвід та система виховання Макаренка мають широкий розголос і в Україні, і в усій Європі. Макаренківська педагогіка буде актуальною завжди».

Очільник району побажав присутнім плідної праці, а також використання принципів діяльності Антона Макаренка у своїй роботі.

Також з вітальним словом виступив заступник голови Білопільської районної ради Володимир ВІДУЄВ.

В ході пленарного засідання конференції перед учасниками виступили Дмитро БУДЯНСЬКИЙ, кандидат педагогічних наук, доцент кафедри педагогіки Сумського державного педагогічного університету ім. А.С. Макаренка з доповіддю «Театральна педагогіка А.С. Макаренка», Ніна ДРОЗДЕНКО, учитель географії та економіки Білопільської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №1 з доповіддю на тему «Педагогіка щастя і поезії дитячого життя», Надія СКУРИХІНА, педагог-організатор Ворожбянської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №3 з доповіддю «Реалізація макаренківських ідей здоров’язбережувального виховання молодших школярів у сучасних умовах» та Оксана ШЕВЦОВА, заступник директора з виховної роботи Білопільської загальноосвітньої школи-інтернат ім. А.С. Макаренка – «Творче використання ідей А.С. Макаренка у трудовому виховання та профілактиці правопорушень неповнолітніх у загальноосвітній школі – інтернат».

Відбулася і екскурсія до музею А.С. Макаренка, в ході якої відкрили експозицію «Освіта Білопільщини».

Після цього відбулися секційні засідання на теми: «Проблеми сімейного виховання у педагогічній спадщині Антона Семеновича Макаренка», «Аспекти педагогічної концепції А.С. Макаренка у світлі сучасних проблем національно-патріотичного виховання» та «Проблеми трудового виховання молоді у педагогічній спадщині А.С. Макаренка».