Районна газета

Статті

НА МЕМОРІАЛІ «АЛЕЯ СЛАВИ ГЕРОЇВ АТО» З’ЯВИЛАСЯ ЩЕ ОДНА ПЛИТА

На Меморіалі «Алея Слави героїв АТО» урочисто відкрили меморіальну плиту загиблому герою АТО Юрію Володимировичу ЩЕРБИНІ

Герой АТО Юрій Володимирович Щербина, старший сержант Збройних сил України, героїчно загинув, захищаючи рідну землю, 16 лютого 2017 року в результаті мінометного обстрілу в районі Авдіївки Донецької області.

«Нав’язана нам війна забрала вже тисячі життів українців, які були кращими, цвітом нації. Не думаючи про своє життя, вони за першим покликом стали на захист своєї Вітчизни. Серед них був і наш земляк», - сказав у своєму виступі голова Білопільської районної державної адміністрації Володимир ВЕРЕЩАГІН.

Володимир Верещагін звернувся до рідних та близьких Юрія і від керівництва та усієї громади району висловив щирі співчуття: «Ми розуміємо, що біль від втрати не заживе ніколи. Ваш син віддав своє життя за рідну Україну, за свій народ і загинув, як справжній воїн, як справжній герой на полі бою»

На завершення свого виступу очільник району наголосив: «В Україні є майбутнє, бо в ній є такі патріоти. Герої не вмирають! Пам`ять про подвиг Юрія Володимировича Щербини буде назавжди в наших серцях. Слава Україні!».

До присутніх звернулися заступник голови Білопільської районної ради Володимир ВІДУЄВ, Кальченківський сільський голова Ольга ЛОПАТКА та заступник голови громадської організації «Воїни АТО Білопільщини» Євген ЄФІМЕНКО.

Всі учасники урочистого відкриття хвилиною тиші вшанували пам’ять Юрія Щербини та всіх героїв, загиблих в зоні АТО,героїв Небесної Сотні і всіх українців, які віддали своє життя за самостійність і незалежність України хвилиною тиші.

Молебень за загиблими героями провів Благочинний Білопільського району Української Православної церкви Петро САВОНІК.

Юрій Володимирович Щербинанародився 16 липня 1974 року в м. Краснодон Луганської області в звичайній робітничій родині. Закінчив Кальченківську загальноосвітню школу, Сумське професійно-технічне училище №11. Юрій був життєлюбом, не боявся труднощів, не пасував перед проблемами. Мав сім’ю. Його поважали друзі й односельці. Події на Сході країни не залишили його байдужим. У зону проведення антитерористичної операції Юрій Володимирович був мобілізований з перших її днів, у квітні 2014 року. На фронті у нього був позивний «Щасливчик». За його щирість, відвертість, справедливість побратими називали його «наш бойовий друзяка». Через рік, після виконання свого військового обов’язку, Юрій Щербина звільнився у запас. Та уже в листопаді 2016 року підписав контракт з Міністерством оборони України з упевненістю та твердим рішенням: захищати рідну землю. Старший сержант Щербина став командиром відділення зенітного зводу. 16 лютого 2017 року в результаті мінометного обстрілу в районі Авдіївки Донецької області Юрій Щербина загинув. Указом Президента України старший сержант Юрій Володимирович Щербина був нагороджений Орденом Святого Архістратига Михаїла. Посмертно.

Таким він був, таким він є, таким він залишиться в наших серцях назавжди, вірним сином України.

Також цього дня учні Кальченківського навчально-виховного комплексу: загальноосвітня школа І-ІІ ступенів-дошкільний навчальний заклад, які завітали на урочисте відкриття меморіальної плити на честь свого земляка, відвідали виставку-експозицію, присвячену Революції Гідності та учасникам АТО, у музеї ім. А.С. Макаренка відділу освіти райдержадміністрації.