Районна газета

Статті

НАГОРОДА ГЕРОЮ

Юрій ЩЕРБИНА, який загинув 16 лютого 2017 року в зоні проведення антитерористичної операції в районі Авдіївки, нагороджений орденом «За мужність» ІІІ ступеня, посмертно

Нагороду родині Героя вручив голова Білопільської районної державної адміністрації Володимир ВЕРЕЩАГІН.

«Ми назавжди збережемо світлу пам’ять про героя, який залишився вірним присязі, українському народу. Юрій Володимирович Щербина був справжнім патріотом України, захищав державний суверенітет та територіальну цілісність України.», - сказав очільник району.

Всі присутні вшанували пам’ять Юрія Щербини та ще 12 білопільців, які загинули в зоні проведення АТО, хвилиною тиші.

До учасників заходу з промовами також звернулися виконуючий обов’язки голови Білопільської районної ради Володимир ВІДУЄВ, Кальченківський сільський голова Ольга ЛОПАТКА, співголова громадської організації «Ветерани АТО Білопільщини» Євген ЄФІМЕНКО та директор Кальченківського НВК: ЗОШ І-ІІ ступенів – ДНЗ Віктор ЦИРУЛИК.

Цього квіти поклали до меморіальної дошки на честь Юрія Щербини та його могили.

Юрій Володимирович Щербинанародився 16 липня 1974 року в м. Краснодон Луганської області в звичайній робітничій родині. Закінчив Кальченківську загальноосвітню школу, Сумське професійно-технічне училище №11. Юрій був життєлюбом, не боявся труднощів, не пасував перед проблемами. Мав сім’ю. Його поважали друзі й односельці. Події на Сході країни не залишили його байдужим. У зону проведення антитерористичної операції Юрій Володимирович був мобілізований з перших її днів, у квітні 2014 року. На фронті у нього був позивний «Щасливчик». За його щирість, відвертість, справедливість побратими називали його «наш бойовий друзяка». Через рік, після виконання свого військового обов’язку, Юрій Щербина звільнився у запас. Та уже в листопаді 2016 року підписав контракт з Міністерством оборони України з упевненістю та твердим рішенням: захищати рідну землю. Старший сержант Щербина став командиром відділення зенітного зводу. 16 лютого 2017 року в результаті мінометного обстрілу в районі Авдіївки Донецької області Юрій Щербина загинув.