Районна газета

«100 РОКІВ БОРОТЬБИ: УКРАЇНСЬКА РЕВОЛЮЦІЯ 1917-1921»

З метою вшанування традицій боротьби за незалежність і соборність України 4 липня 2018 у фойє районного Будинку культури відбулась презентація виставки інформаційно-просвітницьких стендів «100 років боротьби: Українська революція 1917-1921» за участю заступника голови Білопільської районної державної адміністрації Ольги Нестерович, вчителів історії, краєзнавців, бібліотекарів, молоді міста, шанувальників книги та історії. Оглядову екскурсію для присутніх провела вчитель історії Білопільської загальноосвітньої школи № 5 ім. А.С. Макаренка Тетяна Тимченко, яка у доступній формі розповіла про події революції 1917-1921 років.

Виставка «100 років боротьби: Українська революція 1917- 1921» була створена Українським інститутом національної пам’яті на основі матеріалів інформаційно-просвітницької кампанії, яку інститут проводить в рамках відзначення 100-річчя Української революції та складається із 21 фотодокументального стенду і детально висвітлює різні напрямки творення Української державності періоду 1917 - 1921 років.

На ній представлена галерея видатних діячів, її лідерів, які формували ідеологію і порядок денний революційного руху.

Для підготовки використано більш ніж 250 унікальних документів та фотографій. Починаючи з 22 січня 2018 року ця виставка крокує Україною.

Доповненням до виставки стали матеріали із фондів Білопільської центральної районної бібліотеки про борців української революції, уродженців Білопілля – організатора Київського вільного козацтва Михайла Ковенка та видатного лірика Олександра Олеся. Про них є розповідь у книзі «Сумщина в боротьбі» та інших інформаційних джерелах, що були представлені на цій виставці.

Заступник голови районної державної адміністрації Ольга Нестерович, підводячи підсумки заходу, відзначила змістовність виставки та її актуальність, а також наголосила на необхідності всебічного вивчення історії становлення Української держави. Ольга Володимирівна підкреслила, що матеріали виставки сприятимуть патріотичному вихованню молоді, заохочуватимуть до поповнення знань з історії революційного руху в Україні. Вона закликала школярів бути небайдужими до минулого свого народу та зростати справжніми патріотами своєї Батьківщини.