Районна газета

«УПА – ВІДПОВІДЬ НЕСКОРЕНОГО НАРОДУ. ПОВСТАНЦІ ПРОТИ НАЦИЗМУ І КОМУНІЗМУ»

Під такою назвою, напередодні відзначення 27-ї річниці незалежності України, в центрі культури і дозвілля «Україна» відкрилася фотодокументальна виставка

На 24 стендах у фотографіях, документах, картах та інфографіках представлено цілісну картину протистояння Організації українських націоналістів та Української повстанської армії з нацистським і комуністичним тоталітарними режимами під час Другої світової війни та повоєнний час.

«На цій виставці можна побачити матеріали, які зберігалися в справах, що їх енкаведисти збирали як трофейні матеріали після боїв з УПА, у кримінальних справах, які велися проти підпільників. Вони дають можливість реконструювати анти німецьку боротьбу УПА. Це тільки маленька частинка матеріалів, які висвітлюють, що відбувалося в буремні роки Другої світової війни», - зазначила під час відкриття виставки заступник голови Білопільської районної державної адміністрації Ольга НЕСТЕРОВИЧ.

«Ця виставка про УПА показує всі етапи репресій радянської влади проти родин членів ОУН і УПА, які розгорнулися на Західній Україні з лютого 1944 року. Згадуються долі десятків тисяч примусових виселенців на чужину. Окремою сторінкою у виставці розкрито продовження боротьби членів ОУН і УПА у радянських концтаборах. У експозиції розповідається про тих повстанців, що організовували найбільші повстання політичних в’язнів ГУЛАГу в Норильську, Воркуті та Кенгірі. Результатом цієї боротьби став крах тоталітарної системи та розвал СРСР»,– наголосила посадовець.

Виставка створена у співпраці Українського інституту національної пам’яті з Центром досліджень визвольного руху, Національним музеєм-меморіалом "Тюрма на Лонцького", Галузевим державним архівом Служби безпеки України.

Переглянути виставку можна буде до 24 серпня 2018 року.