Районна газета

«ТРІУМФ ЛЮДИНИ. МЕШКАНЦІ УКРАЇНИ, ЯКІ ПРОЙШЛИ НАЦИСТСЬКІ ТАБОРИ»

Фотодокументальна інформаційно – просвітницька виставка з такою назвою відкрилася у центрі культури і дозвілля «Україна»

Представлена виставка - це 30 людських доль за дротами 11 таборів Третього Райху, розповідь про те людське, що нездатна знищити жодна система. Про небайдужий погляд, розказану казку, простягнуту руку, розділений окраєць хліба. Про силу волі і любові. Про перемогу надії. І головне – про тріумф людини.

Організатори виставки: Український інститут національної пам’яті, Центр досліджень визвольного руху, Меморіальний комплекс Національний музей історії України у Другій світовій війні, Музей-меморіал жертв окупаційних режимів «Тюрма на Лонцького», Галузевий державний архів СБУ.

Історії, наведені у виставці говорять: багато українців не хотіли миритися з роллю пасивних рабів нацизму. У таборах вони формували мережі взаємодопомоги та підпільні організації, і навіть у здавалося безнадійних умовах наважувалися на втечі, бунти і повстання, готові були пішки пройти тисячі кілометрів, аби повернутися на Батьківщину.