Районна газета

ПРО ФУНКЦІОНУВАННЯ ТА УТРИМАННЯ ТА БІБЛІОТЕЧНИХ ЗАКЛАДІВ БІЛОПІЛЬЩИНИ

Питання ходу виконання розпорядження голови Сумської обласної державної адміністрації від 24.12.2010 №867 «Про затвердження заходів щодо зміцнення матеріально-технічної бази бібліотек області на 2011-2015 роки» розглядалося під час апаратної наради

«Нині у нашій державі, як і у всьому світі, настала епоха технічного прогресу та комп’ютеризації. Незважаючи на це, бібліотеки користуються попитом та мають постійних користувачів. Наше з вами завдання – працювати для того, щоб бібліотечні заклади району функціонували і якісно обслуговували читачів», - зазначив голова райдержадміністрації Володимир ДУРНОП’ЯН.

Завідувач сектору культури райдержадміністрації Світлана ЛУКОВА повідомила, що нині бібліотечно-інформаційне обслуговування населення району здійснюють 37 бібліотек, із яких 33 – у сільській місцевості. Працює 3 дитячі бібліотеки.

Основний ресурс кожної бібліотеки – це її фонди. Загальний книжковий фонд бібліотек району складає 353 тис. примірників. За останніх три роки до бібліотек району надійшло 13,3 тис. примірників на суму 287,6 тис. гривень.

В умовах обмеженого фінансування основними джерелами отримання книг для бібліотек району є Державна програма «Українська книга», завдяки якій, до бібліотек району надійшло 9,9 тис. примірників.

Поповнення книжкового фонду також йде за рахунок надходжень гуманітарної допомоги від підприємств, установ, організацій, спонсорів, громадських організацій, користувачів бібліотек.

З метою зміцнення матеріально-технічної бази бібліотечних закладів для центральних районної та дитячої бібліотек, Коршачинської, Ободівської. Гуринівської сільських, Жовтневої селищної бібліотек придбані меблі, книжкові полиці, вітрини, стільці на суму 56 тис. гривень.

Проведені поточні ремонти у 25 бібліотеках на суму 164,2 тис. гривень, у тому числі бюджетні кошти – 109 тис. гривень.

У центральній районній бібліотеці відремонтовано читальний зал, абонемент, а також – частково покрівлю приміщення на суму 83,9 тис. гривень, у Жовтневій селищній – проведено ремонт електромережі на суму 10 тис. гривень, Річківська сільська – здійснено заміну 3 вікон на склопакети на суму 4,8 тис. гривень за кошти місцевого бюджету.

Цьогоріч поточні ремонти проведені у 15 бібліотечних закладах на суму 12,1 тис. гривень.

У центральній районній бібліотеці відремонтовано систему водопостачання, здійснені гідравлічне випробування та промивка системи опалення. Замінено лічильник обліку електроенергії. Проведені поточні ремонти у сільських бібліотеках. Серед них: Бобрицька, Кальченківська, Воронівська, Ободівська, Річківська бібліотеки. Планується проведення поточного ремонту дитячої кімнати Товстянської сільської бібліотеки на суму 1300 гривень. До кінця року планується провести ремонтні роботи в Улянівській та Верхосульській бібліотеках.

Для Ободівської та Іскрисківщинської бібліотек придбані обігрівачі, для 10 сільських бібліотек – масляні обігрівачі на суму 8,7 тис. гривень.

Для Куянівської, Терещенківської, двох Ворожбянських бібліотек повністю заготовлені дрова в кількості 21 м. куб., Ворожбянською міською радою у жовтні заплановано придбання кам’яного вугілля – 2 т.

«Ми тісно співпрацюємо із сільськими, селищними, міськими радами щодо належного утримання і функціонування книгозбірень району», - сказала посадовець.