Районна газета

«ЗАБЕЗПЕЧИТИ ЯКІСНЕ, ЗМІСТОВНЕ ТА ОРГАНІЗОВАНЕ ПРОВЕДЕННЯ РАЙОННИХ КУЛЬТУРНО-МИСТЕЦЬКИХ ЗАХОДІВ», - ВОЛОДИМИР ДУРНОП’ЯН

Таке завдання на апаратній нараді перед завідувачем сектору культури Світланою ЛУКОВОЮ поставив голова райдержадміністрації Володимир ДУРНОП’ЯН під час розгляду питання про стан та перспективи розвитку закладів культури району

«Станом на 20.10.2014 року в районі функціонує 79 закладів культури системи Міністерства культури України. У галузі працює 223 особи, з них основну діяльність забезпечують - 143», - зазначила Світлана Лукова.

У галузі культури діють програми «Районна програма культурно-мистецьких та громадських заходів на 2014 рік» та «Районна програма збереження та використання культурної спадщини».

Здійснюються заходи щодо зміцнення матеріально-технічної бази закладів культури. За звітний період проведені ремонти в 44 закладах культури на суму 191,0 тис. гривень. До бібліотек району за 9 місяців 2014 року надійшло 2,4 тис. примірників літератури на суму 36,8 тис. гривень.

Як повідомила Світлана Лукова, одним із основних напрямків роботи закладів культури є - розвиток аматорської народної творчості, клубних формувань, художніх колективів. У клубних закладах працює 201 клубне формування, із них: 147 колективів художньої самодіяльності, 88 – для дітей та підлітків, загальна кількість учасників колективів – 2247, із них дітей – 941. 14 колективів носять звання «народний аматорський». У бібліотеках району функціонує 45 гуртків та клубів за інтересами. За 2014 рік 7 колективів району взяли участь у 4 обласних, 3 Всеукраїнських фестивалях та конкурсах.

У районі 182 об’єкти культурної спадщини. Серед них: 11 пам’яток архітектури, 41 пам’ятка археології, 128 пам’яток історії та культури, 2 – садово-паркового мистецтва. У цьому році на забезпечення належного технічного та санітарного стану пам’яток використано коштів в сумі 348,4 тис. гривень.

Значна увага приділяється проведенню культурно-мистецьких та громадських заходів, організації дозвілля населення. Цьогоріч на базі району відбулося обласне свято «Вишивана моя Україна» та фестиваль героїко-патріотичної пісні, проведено 6 районних фестивалів та конкурсів, традиційно проводиться щорічний відкритий літературно-мистецький конкурс для дітей і молоді ім. О. Олеся «І розітнувсь мій перший спів…».