Районна газета

«УКРАЇНА – ТЕРИТОРІЯ ГІДНОСТІ ТА СВОБОДИ»

Такими словами розпочала свій виступ заступник голови райдержадміністрації Віта КОРНІЄНКО під час виступу на мітинзі з нагоди Дня Гідності та Свободи, що відбувся в Білопіллі біля пам’ятника Т. Шевченку

«Україна – це територія гідності й свободи. Такими нас зробили дві революції: Майдан 2004 року, який був Святом Свободи, і Революція 2013 року, Революція Гідності. Це був надзвичайно складний іспит для України, коли українці продемонстрували своє прагнення до свободи, свою гідність. Опір вільних людей, коли у них хочуть відібрати демократію, – це те, що об’єднує майдани 2004 і 2013 років», - сказала Віта Корнієнко.

З метою утвердження в Україні ідеалів свободи і демократії, збереження та донесення до сучасного і майбутніх поколінь об’єктивної інформації про доленосні події в Україні початку XXI століття, а також віддання належної шани патріотизму й мужності громадян, які восени 2004 року та у листопаді 2013 року-лютому 2014 року постали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина, національних інтересів держави та її європейського вибору, Президент України підписав Указ, згідно з яким, 21 листопада ми щорічно будемо відзначати День Гідності та Свободи.

Наша держава завжди славилася своїми героями, які за будь-яку ціну прагнули отримати свободу та незалежність. Упродовж століть українці боролися за свободу та боронили свою Вітчизну від ворогів.

Навіть у мирний теперішній час ніхто і не міг собі уявити, що наш народ має таку силу та відвагу: стати проти влади та піти в справжній бій. Три місяці революції. Від обуреного протесту до народного єднання.

Відважні молоді хлопці та чоловіки показали всьому світу, що Україна є, і вона буде жити, що український народ має власні погляди, які потрібно поважати.

Сотня активістів Майдану пожертвували найціннішим, що у них було. Вони віддали свої життя за своїх рідних та за кожного з нас. Вони стояли до кінця, не злякавшись погроз і пострілів. Це люди, яких Україна буде пам’ятати вічно, їхня мужність переказуватиметься з покоління в покоління, вони - Герої нашого часу.

Ці події мають стати не лише даниною пам’яті, а і важливішим історичним уроком для нас.

Нині в Україні йде неоголошена війна, анексований Крим, синам України знову доводиться захищати свою державу, що вже забрала життя героїв, серед яких – і жителі Білопільського району. Десятки тисяч українців стали на захист територіальної цілісності України. Їхній героїзм повинен гідно вшановуватисяукраїнським суспільством.

Біля пам’ятника Тарасу Григоровичу Шевченку мітинг проведено невипадково. Адже саме його творчість мала велике значення в утвердженні демократичних цінностей, духовного відродження українців. Твори поета і сьогодні відіграють велику роль у збереженні народної самобутності, пробудженні національних почуттів. Кобзар є символом волелюбності та незалежності нашого народу.

«Ми повинні пам’ятати, що найголовніша цінність – це життя людини. Тільки разом, спільними зусиллями, ми зможемо збудувати могутню та процвітаючу державу, за яку боролися наші предки та сучасники. Бажаю миру та спокою, сил і натхнення для добрих справ в ім'я Батьківщини. Слава Україні!», - сказала на завершення Віта Корнієнко.

До привітань долучилися Білопільський міський голова Юрій ЗАРКО та батько учасника Євромайдану Сергій ДОЛУДА.

Присутні вшанували пам’ять загиблих, під час подій на Майдані, хвилиною мовчання та поклали квіти до пам’ятника Т.Г. Шевченка – віковічному борцю за незалежність України.