Районна газета

РЕАЛІЗОВУЄМО ДЕРЖАВНУ ПОЛІТИКУ В ГАЛУЗІ КУЛЬТУРИ

Про хід виконання розпорядження голови Білопільської районної державної адміністрації від 05.06.2014 №254-ОД «Про реалізацію державної політики в галузі культури» на апаратній нараді доповіла завідувач сектору культури райдержадміністрації Світлана ЛУКОВА

«Основними завданнями закладів культури мають бути забезпечення роботи клубних формувань, особливо для дітей та молоді, організація дозвілля підростаючого покоління. Залучення молоді до участі у заходах національно-патріотичного спрямування, які виховують інтерес та повагу до традицій, любов до рідної землі і формують високі моральні і духовні цінності», - сказав на початку голова Білопільської райдержадміністрації Володимир ДУРНОП’ЯН.

«Сектор культури тісно співпрацює із місцевими радами щодо зміцнення матеріально-технічної бази закладів культури, проведення ремонтних робіт, створення умов для розвитку аматорської творчості, забезпечення якісного рівня надання культурно-освітніх та дозвіллєвих послуг. В 2014 році мережа закладів культури району залишилась незмінною: 37 - бібліотечних, 41 – клубний, дитяча музична школа, яка має 5 філій у сільській місцевості», - зазначила Світлана Лукова.

На балансах сільських, селищних та міських рад знаходиться 74 заклади культури, 5 – утримується за рахунок коштів районного бюджету. В минулому році проведені капітальні, поточні ремонти приміщень та опалювальних систем в 43 закладах культури на суму 1311,2 тис. грн., із них 1215,9 тис. грн. – бюджетні кошти. Із них у 8 закладах проведені капітальні ремонти на суму 418,6 тис. грн. (із них 408,6 тис. грн. – бюджетні кошти).

«З метою забезпечення опалення в закладах культури, розпочато роботу по встановленню твердопаливних котлів, в т. ч. тих, які виробляються ТОВ «Білопільський машинобудівний завод». Встановлені твердопаливні котли у Тучненському, Куянівському будинках культури, ведуться роботи по заміні котлів у приміщенні Улянівської бібліотеки. Роботи по енергозбереженню виконані в 17 закладах на суму 560,1 тис. гривень», - наголосила завідувач сектору культури.

З метою зміцнення матеріально-технічної бази закладів культури та створення сприятливих умов для розвитку аматорської діяльності у 2014 році придбано матеріальних цінностей на суму 309,4 тис. грн..

В 2014 році до бібліотек системи надійшло 4,7 тис. екземплярів на загальну суму 98,2 тис. грн.. Сума передплати періодичних видань у 2014 році склала 48,0 тис. грн..

«Проведені районні фестивалі, конкурси: фестиваль самодіяльної народної творчості «Білопільські візерунки», фестиваль-конкурс виконавців сучасної пісні «Коли співають діти», фестиваль творчо обдарованої молоді «Таланти твої, Білопільщино», конкурс гри на музичних інструментах «Первоцвіт», районне мистецьке свято «Задзвеніли струни у душі моїй», літературно-мистецький конкурс для дітей та молоді ім. О.Олеся «І розітнувсь мій перший спів», - наголосила Світлана Лукова.

В рамках підготовки до 70-ти річчя Перемоги у великій Вітчизняній війні проведено патріотичну естафету пам’яті «Від села до села», до Дня незалежності України – обласне свято «Вишивана моя Україна» та обласний фестиваль героїко-патріотичної пісні. Під загальнонаціональним гаслом «Єдина країна. Единая страна» в кулбних закладах проведені благодійні концерти-акції «Підтримай українську армію!» та акції «Напиши листа солдату».

На завершення Світлана Лукова повідомила, що 27 березня 2015 року в районному будинку культури відбудеться творчий звіт Білопільського району в рамках обласного культурно-мистецького фестивалю «Тобі, єдина Україно, натхнення, творчість і любов!», присвяченого 25-й річниці незалежності України.