Районна газета

ВОЛОДИМИР ГРОЙСМАН: НОВИЙ АНГІОГРАФ ДЛЯ СУМЩИНИ – ЦЕ ВРЯТОВАНІ ЖИТТЯ І ЗДОРОВ’Я ЛЮДЕЙ

Прем’єр-міністр України під час робочої поїздки на Сумщину, передаючи обласній лікарні сертифікат на сучасне обладнання, яке дозволить вчасно діагностувати захворювання серцево-судинної системи, зазначив, що воно має бути встановлене якнайшвидше. Адже кожен день зволікання ставить під загрозу життя пацієнтів

Відвідавши разом із головою облдержадміністрації Миколою КЛОЧКОМ відділення обласної лікарні, що віднедавна розміщені на вулиці Ковпака, та поспілкувавшись із лікарями, Володимир ГРОЙСМАН  наголосив, що це обладнання справді потрібне жителям Сумщини. Прем’єр-міністр  розповів, що працюючи міським головою Вінниці, він встановив у лікарні ангіограф ще в 2007 році. І вже в перший рік було зменшено в рази показники смертності та інвалідності. Тому сьогодні, очолюючи Уряд, він розуміє важливість і необхідність цього обладнання для всієї України.

«Це не просто допомога, це наша вимога і плани – створити в державі мережу сучасних кардіоцентрів, які би могли рятувати людям життя, – підкреслив Володимир Гройсман. – Адже в Європі від цих хвороб помирає вдвічі менше пацієнтів, ніж у нас. Тож нам є на кого рівнятися».

Як повідомив начальник управління охорони здоров’я облдержадміністрації Сергій БУТЕНКО, на придбання ангіографа з державного та обласного бюджетів було виділено по 11,5 мільйона гривень.

«Це перший за часи незалежності ангіограф, який ми придбали за допомогою Уряду, – говорив він. – Таке сучасне обладнання дозволить вчасно діагностувати захворювання серцево-судинної системи і запобігти ризику можливих ускладнень».