Районна газета

СМЕРТЬ ДИТИНИ У СУМСЬКІЙ ОБЛАСТІ НЕ ПОВ’ЯЗАНА З ВАКЦИНАЦІЄЮ, – МОЗ

Держлікслужба має скасувати розпорядження про тимчасову заборону вакцини БЦЖ

Регіональна група оперативного реагування на несприятливу подію після імунізації надала результати розслідування смерті дитини у Сумській області. Висновки підтверджують, що смерть не пов’язана зі щепленням проти туберкульозу.

У висновку групи оперативного реагування зазначено, що науково доведено, що розвиток захворювання (діагноз, який ми не можемо розголошувати через лікарську таємницю) жодним чином не пов’язаний з імунізацією. Щеплені в один день, в одному закладі охорони здоров‘я, з одного флакону ще 10 дітей. У всіх дітей у період після введення вакцини скарги відсутні.

У зв’язку з цим Держлікслужба має відкликати Розпорядження № 1799-1.1.1/4.0/17-18 від 28.02.2018 року  про тимчасову заборону вакцини БЦЖ серії №297.

За даними ДЗ «Центр медичної статистики МОЗ України», щороку в Україні стається близько 3000 випадків смерті дітей до року з різних причин (у 2016 р. – 2955, у 2017 р. – 2766). 

Важливо зазначити, що вакцина БЦЖ серії № 297 була поставлена в Україну у вересні 2017 року (термін придатності – кінець лютого 2020 року) і станом на початок лютого 2018 року використано 59 131 доз вакцин, у тому числі у Сумській області - 6 874 дози.

Вакцина БЦЖ, яку застосовують в Україні, вироблена в Болгарії, вона перевірена та безпечна. Як і всі інші вакцини, що закуповуються для України Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ), вона прекваліфікована Всесвітньою організацією охорони здоров’я.

Вакцина БЦЖ дуже важлива – вона захищає дітей від серйозних ускладнень та генералізованих форм туберкульозу, що можуть стати причиною смерті. Вакцина існує в світі вже 80 років і є однією з найбільш широко використовуваних серед всіх сучасних вакцин. В Україні використовується більше 50 років  і щороку захищає від туберкульозу близько 400 тисяч дітей.

Міністерство охорони здоров’я висловлює співчуття родині, яка втратила дитину. Кожна дитяча смерть – це трагедія, яку необхідно ретельно розслідувати.

За матеріалами Урядового порталу: http://moz.gov.ua/article/news/derzhliksluzhba-mae-skasuvati-rozporjadzhennja-pro-timchasovu-zaboronu-vakcini-bczh-smert-u-sumskij-oblasti-ne-pov%E2%80%99jazana-z-vakcinacieju