Районна газета

ЛІНІЙНИЙ ПРИСКОРЮВАЧ ДЛЯ ОБЛАСНОГО ОНКОДИСПАНСЕРУ НЕОБХІДНО ПРИДБАТИ ЗУСИЛЛЯМИ УСІЄ ГРОМАДИ СУМЩИНИ

На цьому наголосив Микола КЛОЧКО під час засідання колегії облдержадміністрації

«Рання діагностика залежить в основному від оснащеності первинної ланки. Таким чином, для покращення роботи з надання медичної допомоги хворим кардіологічного та онкологічного профілю необхідно зосередитись на вирішенні питань на трьох рівнях надання медичної допомоги. Якщо говорити про третинний рівень, то на сьогодні вкрай необхідно придбати для онкологічного диспансеру лінійний прискорювач», – розповів начальник управління охорони здоров’я Сергій БУТЕНКО.

За його словами, вартість лінійного прискорювача складає десятки мільйонів гривень, але робота по збору коштів консолідована і за минулий і цей роки вже зібрано 19,5 мільйонів гривень.

«Ми рекомендували місцевим бюджетам виділити певну суму і передати у субвенцію до обласного бюджету. Однак не всі у повній мірі цю суму виділили, зокрема, місто Суми із запропонованих 10 мільйонів гривень фактично виділило тільки 1,5 мільйони. Містам Ромни, Конотоп, Глухів теж необхідно вже включатися активно у роботу, бо мешканцям їх районів також потрібно лікуватися», – закликав Сергій Бутенко.

Перший заступник голови обласної ради Анатолій РІЧКАЛЬ розповів про досвід Чернігівщини: «У Чернігові зібрались депутати, представники обласної влади, районів і заклали капсулу під будівництво у липні минулого року, зібрали з усієї області кошти і вже у лютому запустили лінійний прискорювач. Сучасне обладнання привезли з Англії, зробили надсучасне приміщення і наразі надають допомогу хворим. Нам потрібно брати приклад з Чернігівщини. Однак, насамперед, потрібно, щоб кожен голова району, ОТГ, міста проникся цією проблемою».

Очільник області наголосив, що цей прискорювач потрібен для лікування хворих з усіє області, тому й придбати його потрібно спільними зусиллями.