Районна газета

ЖИТЕЛІ СУМЩИНИ МАЮТЬ ЗНАТИ ВСЕ ПРО ПІДПИСАННЯ ДЕКЛАРАЦІЙ З ЛІКАРЯМИ, А МЕДИЧНІ ЗАКЛАДИ – ТЕХНІЧНУ МОЖЛИВІСТЬ ЦЕ РОБИТИ

На цьому наголосив тимчасово виконуючий обов’язки голови облдержадміністрації Микола ПОДОПРИГОРА під час семінару «Автономізація медичних закладів і обговорення моделей організації первинної медичної допомоги в ОТГ Сумської області»

«Так традиційно вже склалося, що Сумська область у медичній сфері за якостю обслуговування завжди була в лідерах по Україні, але сьогодні на етапі реформи ми чомусь пасемо задніх, – зазначив Микола Подоригора. – Об’єктивні причини цього – в першу чергу, кадри, дороги, відстань між населеними пунктами. І ми, на жаль, в цій аудиторії ці проблеми не вирішимо. Але є і суб’єктивні чинники, з якими ми маємо боротись. Це і певне несприйняття ідеї реформи в цілому серед самих медиків і політичні питання. Я розумію, що будь-які зміни викликають, принаймні, побоювання, але разом з тим хочу вас запитати, чи так, як є зараз, вас влаштовує? Більшість пацієнтів скаже, що, мабуть, ні. І треба виходити з цього».

Тимчасово виконуючий обов’язки голови облдержадміністрації повідомив, що всі ці питання неодноразово обговорювалися на нарадах із керівництвом районів. Але, на жаль, не всі голови районів та ОТГ дослухаються до обласної влади та експертів із впровадження реформ.

«Коли приїжджає керівництво району і наполягає, що треба лишити діючу мережу медичних закладів без змін і при цьому згодне її фінансувати, це одна розмова, – говорив Микола Подопригора. – Але є й такі, які погоджуються, що їх мережа є неефективною і відмовляються її змінювати. При цьому визнають, що утримувати мережу власним коштом не зможуть. Нам важливо зараз зберегти високу якість медичних послуг і відповідально поставитися до використання ресурсу, в першу чергу, громад. Тому що йде реформа децентралізації, на місця передаються повноваження, ресурси і відповідальність».

Крім того, за словами Миколи Подопригори, органи влади усі разом зобов’язані зробити так, щоб населення знало про суть реформи, про можливість підписання декларацій, а лікарі мали технічну можливість оформити ці декларації та розуміли, що кожна декларація – це їх фінансове благополуччя.

«Ми у своїй області маємо втілювати напрацьовані алгоритми, які є кроками із впровадження реформи – створити комунальні медустанови, забезпечити мережу комп’ютерами та доступом  до інтернету», – додав він.

Дводенний семінар «Автономізація медичних закладів і обговорення моделей організації первинної медичної допомоги в ОТГ Сумської області», організований Центром розвитку місцевого самоврядування, створеним за підтримки Програми «U-Lead з Європою» та Мінрегіону. Під час семінару експерт з питань впровадження реформи охорони здоров’я в Україні Аліса МАКАРІХІНА розповідатиме головам ОТГ та медикам області про зміст медичної реформи, відповідатиме на запитання, які хвилюють учасників семінару, та допоможе їм знайти шляхи розв’язання проблем, розробити план дій.

«Ця тема дуже серйозна, болюча, адже перед нами стоїть багато викликів щодо ефективного впровадження медичної реформи, – говорив директор Центру розвитку місцевого самоврядування Олександр ХОРУЖЕНКО. – Але тільки разом ми зможемо втілити медичну реформу на Сумщині в життя».