Районна газета

НА СУМЩИНІ ВЖЕ ПІДПИСАНО 19 ТИСЯЧ ДЕКЛАРАЦІЙ З ЛІКАРЯМИ

Про це повідомив під час засідання Координаційної ради з надання допомоги учасникам антитерористичної операції та членам їх сімей, що відбулося під головуванням заступника голови облдержадміністрації Івана БОРШОША, начальник управління охорони здоров’я облдержадміністрації Сергій БУТЕНКО

Сергій Бутенко пояснив учасникам АТО, якою тепер буде первинна ланка охорони здоров’я, скільки грошей виділятиметься на пацієнта, як здійснюватиметься направлення до вузьких спеціалістів тощо.

«Сьогодні всі жителі області можуть обрати собі будь-якого лікаря на первинній ланці і підписати з ним декларацію, – говорив він. – Процес підписання декларації у нас уже стартував, наразі в області вже 19 тисяч декларацій підписано. Кожен лікар отримуватиме кошти за пацієнта. В середньому 370 гривень за людину, причому на дітей та пенсіонерів ця сума буде більшою. Саме сімейний лікар буде направляти пацієнта до вузького спеціаліста, якщо вважає за потрібне».

Також начальник обласного управління охорони здоров’я повідомив учасникам АТО, що обласна влада приділяє значну увагу питанням реабілітації та оздоровлення  захисників України.

«На обласний госпіталь ветеранів війни ми вже закупили лікарських препаратів основної групи на суму 1,7 мільйона гривень, – зазначив він. – Також завдяки депутатському корпусу за ініціативи голови облдержадміністрації Миколи КЛОЧКА ми виділили ще в цьому році 2 мільйони гривень для госпіталю. 1,2 мільйона гривень підуть на ліки, решта – на харчування пацієнтів».