Районна газета

ПРАЦЮВАЛИ НА ПІДВИЩЕННЯ ДОСТУПНОСТІ ЛІКУВАННЯ ОСІБ ІЗ ГІПЕРТОНІЧНОЮ ХВОРОБОЮ

На реалізацію у Білопільському районі пілотного проекту щодо регулювання цін на лікарські засоби для людей, хворих на гіпертонію, цьогоріч складає 134,1 тис. гривень

Про це у ході наради повідомила заступник голови райдержадміністрації Віта КОРНІЄНКО.

За словами головного лікаря комунального закладу Білопільської районної ради «Білопільська центральна районна лікарня» Юрія МАРТИНЕНКА, правом знижки на лікарські засоби скористалися 10648 осіб. До проекту було залучено 14 аптечних закладів району. Станом на 12 листопада лікарями району виписано 2288 рецептів.

Усього з початку року у аптечну мережу надійшло 1724 рецептів на ліки, вартість яких підлягала відшкодуванню, кількість звернень до аптечних закладів осіб, які отримали лікарські засоби з початку року, становить 749 осіб. Сума відшкодування склала 52798 гривень. 

Він нагадав, що дія проекту поширюється на 7 діючих речовин: еналаприл, лізиноприл, бісопролол,  метопролол, небіволол, амлодипін, ніфедипін. Загалом це – 324 торговельні назви лікарських засобів.

У рамках проекту встановлено три рівні часткового відшкодування вартості лікарських засобів: перша група – ліки, вартість яких підлягає частковому відшкодуванню на 90%, друга група – на 60-80%, третя група – ліки, вартість яких не відшкодовується, але при цьому регулюється державою, націнка на них не повинна перевищувати 25 відсотків  від закупівельної ціни.

«Для отримання ліків необхідно, у першу чергу, звернутися до лікаря, який випише відповідний рецепт. Медики також підкажуть людям, де знаходяться аптеки, які беруть участь у пілотному проекті. Перелік таких аптек можна знайти у місцях ліцензійного продажу ліків», – поінформував Юрій Мартиненко. - «Хоча проект реалізується лише два роки, маємо вагомі результати. У районі знизилася кількість інсультів на фоні артеріальної гіпертензії. Це – суттєво, зважаючи на той факт, що від підвищеного артеріального тиску страждає майже кожен третій дорослий».