Районна газета

ЯКІСТЬ, СВОЄЧАСНІСТЬ І ДОСТУПНІСТЬ МЕДИЧНОЇ ДОПОМОГИ – ОСНОВНІ КРИТЕРІЇ ДЛЯ СТВОРЕННЯ ГОСПІТАЛЬНИХ ОКРУГІВ

Під час брифінгу начальник управління охорони здоров’я Сергій БУТЕНКО так аргументував необхідність функціонування на Сумщині саме 6 госпітальних округів

Куратор медичної галузі області розвінчав міфи та чутки, які існують в інформаційному просторі щодо відмови Міністерства охорони здоров’я України Сумщині у створенні шести госпітальних округів.

«Наш проект госпітальних округів відправили нам на доопрацювання. Міністерство охорони здоров’я має подати проекти госпітальних округів зі всієї України на затвердження Кабміну до 1 березня. Тому ми ще маємо час і працюємо над корегуванням документу, який подавали раніше, – зазначив Сергій Бутенко. – Голова облдержадміністрації Микола КЛОЧКО під час оперативної наради дав нам доручення внести зміни до Проекту госпітальних округів і виставив при цьому одну умову: «Якість, своєчасність і доступність  медичної допомоги для всіх жителів області». А цього можна досягти, якщо створити саме 6 госпітальних округів у регіоні». 

Посадовець нагадав журналістам, що при формуванні госпітальних округів мають бути виконані всі критерії, зазначені в Постанові Кабміну №932, а саме, щоб чисельність населення на території госпітального округу була не менше 120 тисяч осіб, у центрі округу проживало не менше 40 тисяч жителів, радіус госпітального округу складав не більше 60 кілометрів, а час доїзду до профільної лікарні інтенсивного лікування не перевищував 60 хвилин. 

Проект ще доопрацьовується, але начальник управління охорони здоров’я окреслив його орієнтовний зміст: «До Глухівського госпітального округу, крім Глухівського та Путивльського районів увійде частина або увесь Кролевецький район. У цьому разі кількість населення в окрузі буде вже не 84 тисячі, а 122,9 тисячі. До Роменського округу, крім Роменського, Недригайлівського і Липоводолинського районів, ми плануємо додати і Чернечу Слободу Буринського району, цим самим збільшивши кількість населення в окрузі до нормативу, а саме до 120,1 тисячі осіб. Таким чином ми витримаємо всі критерії, зазначені у Постанові Кабінету Міністрів, і  подамо до Міністерства охорони здоров’я доопрацьований Проект створення госпітальних округів».