Районна газета

ЗАБОРГОВАНІСТЬ ДО ПЕНСІЙНОГО ФОНДУ ПОРУШУЄ ПРАВА ЗАСТРАХОВАНИХ ОСІБ

Одним із наявних резервів з наповнення бюджету залишається погашення заборгованості платниками

В рахунок погашення заборгованості у січні-травні 2018 року платниками управління мобілізовано 247,1 тис. грн., у тому числі від заходів примусового стягнення – 18,7 тис. грн. Ліквідовано 12 боржників – фізичних осіб – підприємців, зменшено заборгованість зі сплати єдиного внеску на 13,6 тис. грн.

Незважаючи на те, що платіжна дисципліна платників є предметом системного контролю, заборгованість перед Пенсійним фондом у поточному році має тенденцію до зростання, та станом на 01.06.2018 по 27 боржникам складає 2623,1 тис. грн., 85,0 % якої належить підприємствам - банкрутам. Порівняно з початком року заборгованість збільшилась на 61,2 тис. грн. у зв’язку з невиконанням обов’язку з відшкодування пільгових пенсій Державним підприємством “Побєда”, приватним підприємством “Відродження” Білопільського району, Приватним акціонерним товариством “Лебединський завод поршневих кілець та товариством з обмеженою відповідальністю “Лебединський м'ясокомбінат”.

Відповідальність за розрахунки з Пенсійним фондом України покладено на роботодавців і саме від них залежить соціальна захищеність найманих працівників в майбутньому, оскільки до страхового стажу зараховується лише той період, за який сплачено страхові або єдиний внесок в повному обсязі.

На жаль не всі керівники підприємств розуміють, що порушення ними обов'язку зі сплати внесків обмежує конституційні права своїх найманих працівників та позбавляє їх частини пенсії.

Станом на 01.06.2018 року заборгованість зі сплати страхових та єдиного внесків мають 2 підприємства та 21 фізична-особа — підприємець на загальну суму 1243,1 тис. грн.

Важливу роль у вирішенні питання погашення заборгованості відіграє взаємодія управління з місцевими органами влади. У цьому році трьох боржників заслухано на тимчасових комісіях з погашення заборгованостей до бюджетів усіх рівнів при райдержадміністрації,  в результаті погашено  11,0 тис.грн. заборгованості по внесках.

Проведено засідання робочої групи з питань погашення заборгованості перед Пенсійним фондом України, за участі управління Пенсійного фонду, державної виконавчої служби та фіскальної служби, на яку були запрошені 8 суб’єктів господарювання, що сприяло упередженню виникнення та погашенню заборгованості до Фонду у сумі 30,7 тис. грн.

З Приватним сільськогосподарським підприємством агрофірма “Україна” укладено графік погашення заборгованості на 2018 рік на суму 12 тис. грн., який на звітну дату виконано у повному обсязі.

По платниках, які приростили заборгованість подано 8 позовних заяв до суду на суму 91,7 тис. грн., проведено 12 спільних нарад з відділами Державної виконавчої служби, 41 виїзд до боржників. З метою здійснення контролю за ходом примусового стягнення заборгованості проведено 84 огляди виконавчих проваджень, направлено ініціативи до відділу Державної виконавчої служби щодо обмеження у праві виїзду за кордон 3 боржників. У виконавчому провадженні оголошено розшук майна юридичних осіб: ЗАТ “Білопільська меблева фабрика”, Приватного підприємства “Відродження”, Державного підприємства “Побєда”, Приватного сільськогосподарського підприємства агрофірма “Україна” та боржників: Чуприни С.В., Мельничука В.В., Шевченка О.Ф. Перед правоохоронними органами ініційовано здійснення розшуку боржників та їх транспортних засобів за допомогою системи “Аркан”.